Кожне третє провадження НАБУ передане в суд залишається без розгляду

18.10.2017 12:56

У 30 провадженнях, в яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори САП скерували обвинувальний акт до суду, судовий розгляд досі не розпочато. 80% цих проваджень перебувають у суді понад місяць. Майже кожна друга із цих справ перебуває поза увагою служителів Феміди від шести місяців і більше.

Серед основних причин «затягування» судового розгляду – проблеми з визначенням підсудності, зайнятість суддів, неявка сторони захисту тощо.

Наприклад, у провадженні за фактом отримання неправомірної вигоди посадовцем ГПУ підготовче засідання відклали на невизначений термін через неможливість сформувати «трійку суддів» (справи НАБУ мають розглядати три судді із понад 5-річним стажем роботи).

Але справжнім «рекордсменом» є справа за фактом отримання неправомірної вигоди посадовцями Васильківської РДА, розгляд якої по суті не відбувається понад півтора року. Наразі Апеляційний суд визначив підсудність у цьому провадженні за Києво-Святошинським судом Київської області, однак судового засідання ще досі не було.

Інформація про інші провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, доступна в розділі сайту Національного бюро «Справи у суді».

Також пропонуємо вашій увазі актуальний «Антирейтинг» справ НАБУ у судах.

*Дані наведено станом на 30 вересня 2017 року

Інфографіка у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/37738827612

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/37061833454/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/23917887038/