«Незаконне збагачення» військового прокурора сил АТО

На підставі звернення народного депутата Віталія Купрія 25 грудня 2015 року детективи НАБУ розпочали досудове розслідування за фактом незаконного збагачення Військового прокурора сил АТО. Протягом січня-травня 2016 року у Києві та Харкові проводилися слідчі дії. У рамках розслідування неодноразово проводилися допити цивільної дружини прокурора К. . Зібравши докази, 23 травня директор НАБУ Артем Ситник направив керівнику САП на погодження письмове повідомлення про підозру військовому прокурору у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.368-2 КК України.

Незадовго після цього, 27 травня, Генеральний прокурор України виносить постанову про зміну групи прокурорів у провадженні за фактом діяльності злочинної організації президента-втікача В. Януковича та його оточення. До складу нової групи прокурорів включають і Військового прокурора сил АТО . На допити до НАБУ, призначені на 13, 16 і 21 червня, Військовий прокурор не з’являється та про причини не повідомляє. Натомість приходять листи від ГПУ, в яких пояснюється, що К. як прокурор групи прокурорів не може з’явитися на допити через «проведення невідкладних слідчих дій» та «відрядження до іншого регіону».

29 червня, після проведення обшуку за місцем проживання прокурора, детективи НАБУ повідомили йому про підозру. Отримати письмове повідомлення Військовий прокурор відмовився та зачинився у власному помешканні. За рішенням суду 4 липня щодо К. було обрано запобіжний захід вигляді особистого зобов’язання з відстороненням від займаної посади терміном на 2 місяці. 13 липня колегія суддів Апеляційного суду м. Києва поновила Військового прокурора на посаді.

7 жовтня НАБУ завершило досудове розслідування за фактом незаконного збагачення прокурора та надало матеріали кримінального провадження стороні захисту для ознайомлення. 21 жовтня детективи НАБУ та прокурори САП вручили Військовому прокурору сил АТО обвинувальний акт, справу передано до суду. Далі – справа за судом.

Інфографіка у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/32962186301/in/album-72157679094761820/