Схема заволодіння земельними ділянками депутатом Київради

За версію слідства, суть схеми полягала в тому, що  депутат Київської міської ради доручив своєму родичу знайти осіб, на яких можна приватизувати земельні ділянки у Шевченківському районі м. Києва, що перебувають у комунальній власності, після чого ініціював включення до порядку денного згаданої Комісії Київської міської ради питання про виділення землі, а згодом – голосував за прийняття Київрадою рішення про передачу трьох земельних ділянок загальною площею 0,26 га безоплатно за підробленими документами у власність заздалегідь визначеним особам, про що останнім на той час не було відомо.

 

Ці особи в подальшому перереєстрували право власності на землю згаданому родичу посадовця, який, в свою чергу, вніс ділянки до статутного фонду заснованого ним товариства. В подальшому, як з’ясувало слідство, корпоративні права згаданого товариства були відчужені на користь компанії-забудовника, яка у даний час здійснює будівництво багатоповерхового житлового будинку на території зазначених незаконно відчужених земельних ділянках. За домовленістю між компанією-забудовником та затриманим депутатом Київради останньому мала відійти частка прибутку від продажу квартир у збудованому будинку.

Нагадуємо, 13 вересня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали депутата Київської міської ради та його ймовірного спільника за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.191 та ст.209 Кримінального кодексу України.

Інфографіка у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/37218200055