Заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» (справа стосовно 2 представників "Bradcrest Investment S.A»)

Кримінальне провадження №52018000000000153 від 28.02.2018.

Представниками компанії «Bradcrest Investment S.A» (Панамська Республіка) були задіяні у схемі з закупівлі ДП «НАЕК «Енергоатом» обладнання за завищеними цінами. Саме на рахунки цієї компанії переможець тендеру — чеська компанія  «Škoda JS» (фактичний власник — російське ЗАТ «Об’єднані машинобудівні заводи») — перерахувала 6,4 млн євро нібито за консультаційні послуги. Ця сума еквівалентна тій, на яку завищили вартість поставленого ДП «НАЕК «Енергоатом» обладнання.  Один із обвинувачених, колишній керівник відокремленого структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», який представляв «Bradcrest Investment S.A», домовлявся з представниками «Škoda JS» про розміри оплати «консультаційних послуг» та укладав необхідні для цього документи. Кошти з рахунків «Škoda JS» після отримання їх від ДП «НАЕК «Енергоатом» у визначених попередньо сумах скеровувались на рахунки «Bradcrest Investment S.A», відкриттям яких у банках Швейцарії опікувався другий представник цієї компанії. Другий підозрюваний, який у банківських документах фігурує як фінансовий директор, також готував та скеровував на адресу банків Швейцарії необхідні для перерахування з рахунків «Bradcrest Investment S.A» коштів в інтересах колишнього народного депутата та членів його родини. Зазначені особи певний час перебували в розшуку, переховуючись за кордоном. Одного з них затримали в лютому, а іншого – в жовтні 2018 року.

22 лютого 2018 року в аеропорту «Бориспіль» затримано колишнього керівника відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом». 11 жовтня 2018 року в м. Києві затримали особу, причетну до заволодіння коштами.

9 листопада 2017 року обом особам повідомили про підозру.

16 листопада 2018 року стороні захисту відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

Більше про справу тут

Детальніше про перебіг розслідування у кримінальному провадженні за фактом заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» та ДП «СхідГЗК» — у мультимедійній статті https://nabu.gov.ua/novyny/zavolodinnya-koshtamy-dp-shidgzk-ta-naek-energoatom

Публікації за темою: https://goo.gl/Ci32SE

 

 

Внесено до ЄРДР: 
26.02.2018
Дата початку розслідування детективами: 
26.02.2018
Скеровано до суду: 
01.03.2019
Кількість обвинувачених: 
2
Кваліфікація: 
ч.5 ст.27, ч.5 ст.191
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд