Розкрадання газу НАК «Нафтогаз України» (епізод стосовно директора ТзоВ «Енергія-Новий Розділ»)

Кримінальне провадження №52019000000001208 від 26.12.2019. 

Підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Внаслідок цих дій прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок реалізації описаної корупційної схеми.

16 січня 2018 року повідомили про підозру 5 особам серед яких і директор ТзоВ «Енергія-Новий Розділ».

10 вересня 2018 року стороні захисту відкрито матеріали справи для ознайомлення.

Стосовно директора ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» розслідування закінчено з обвинувальним актом. 

Більше про справу тут 

Схема заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України»: https://flic.kr/p/26Z5f2d

 

Примітка. Детективи НАБУ завершили розслідування вказаних фактів ще у вересні 2018 року. Після цього понад 15 місяців сторона захисту та представники юридичних осіб, відносно яких здійснюється провадження ознайомлювалась з матеріалами справи, відтак НАБУ і САП були змушені звернутися до суду з клопотанням про обмеження сторони захисту у термінах ознайомлення до 17 грудня 2019 року.

В межах розслідування за клопотанням детективів НАБУ Солом’янський районний суд м. Києва наклав арешт на цілісні майнові комплекси «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ». Відповідно до рішення суду, ці два об’єкти передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 1 та 20 серпня Апеляційний суд м. Києва залишив у силі ухвалу слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва про накладення арешту на майно. Таким чином, суд визнав аргументованою позицію детективів, на переконання яких арешт та подальша передача в управління АРМА майна зазначених ТОВ забезпечить збереження майна двох ТЕЦ. Також цей крок унеможливить розкрадання природного газу на «Новояворівській ТЕЦ» та «Новороздольській ТЕЦ», власниками яких є зазначені суб’єкти господарювання.

 

 

Внесено до ЄРДР: 
26.12.2019
Дата початку розслідування детективами: 
06.09.2018
Скеровано до суду: 
28.01.2020
Кількість обвинувачених: 
1
Кваліфікація: 
ч.3 ст.209; ч.5 ст.191; ч.3 ст.28, ч.2 ст.366
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд