Зловживання службовим становищем під час ліквідації аварії на шахті (епізод стосовно 2 керівників ТОВ)

Кримінальне провадження № 52021000000000171 від 02.04.2021.

У 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області. Після початку антитерористичної операції упродовж 2015-2016 років там не відкачували воду. Внаслідок цього рівень води на шахті «Золоте» (входить до складу ДП «Первомайськвугілля», розташована у місті Золоте), яка має гідравлічний зв’язок зі згаданими шахтами, збільшився. За таких обставин виник ризик настання надзвичайних ситуацій — руйнування споруд, зсувів, осідання земної поверхні, забруднення питних водозаборів рудничними водами та втрати корисних копалин.

Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля». Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля» уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. Далі приватна компанія-субпідрядник звернулася до відокремлених підрозділів «Спецуправління» та «Шахта «Золоте» (входять до ДП «Первомайськвугілля»), співробітники яких власними силами виконали всі необхідні роботи.

Слідство встановило, що керівники державного підприємства, його підрозділу та очільники приватних структур діяли у змові. У результаті виконаних робіт коштом державного бюджету на рахунки вказаних приватних компаній переховано понад 33 млн грн та ще майже 5 млн грн обліковується як борг ДП «Первомайськвугілля» перед генпідрядником. При цьому завищення обсягів та вартості виконаних робіт становить понад 17 млн грн, з яких незаконно сплачено понад 14 млн грн. Розкраданню ще майже 3,5 млн грн вдалося запобігти.

19 жовтня 2020 року  двом керівникам ТОВ повідомили про підозру.

29 червня 2021 року стороні захисту відкрито матеріали слідства для ознайомлення.

Стосовно двох керівників ТОВ розслідування закінчено з обвинувальним актом.

Більше про справу тут

 

 

Внесено до ЄРДР: 
02.04.2021
Дата початку розслідування детективами: 
02.04.2021
Скеровано до суду: 
01.07.2021
Кількість обвинувачених: 
2
Кваліфікація: 
ст.364 ч.2; ст.366 ч.1
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд