Новак Анатолій Миколайович

Заступник Директора Національного антикорупційного бюро України
Новак Анатолій Миколайович: Заступник Директора Національного антикорупційного бюро України

Біографічна довідка

Новак Анатолій Миколайович народився 17 червня 1978 року в селі Малий Мидськ Костопільського району Рівненської області, в сім'ї робітників.
Одружений, виховує доньку та сина.
У 1995 році закінчив Маломидську середню загальноосвітню школу 1-3 ступеня.
 

Строкова служба в Збройних Силах України

1996 - 1998 рр. – проходив строкову службу в Прикордонних військах Збройних Сил України.
 

Освіта

2005 р. – закінчив "Київський бізнес-інститут" при Національному технічному університеті "Київський політехнічний інститут" і отримав вищу освіту за спеціальністю "Менеджмент організацій" та здобув кваліфікацію менеджера економіста.
2007 р. – закінчив Інститут дистанційного навчання Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за спеціальністю «Психологія». Присвоєно кваліфікацію психолог.
2011 р. – закінчив Інститут післядипломного навчання Національного авіаційного університету. Присвоєно кваліфікацію юрист.
2013 р. – Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова. Присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук.
 

Трудова діяльність

1999 – 2003 рр. працював на посадах у комерційних структурах.
2003 – 2015 рр. – на посадах офіцерського та вищого офіцерського складу Служби безпеки України.
У 2003 році був зарахований до бойового підрозділу 1 управління ЦСО А СБ України, в якому проходив службу від посади офіцера до керівного складу управління. Більшість часу проходив службу у відділі, спеціалізацією якого було звільнення заручників з будівель, надземних, надводних видів транспорту та метро. Брав участь у проведенні та організації більше сотні спеціальних заходів. Пройшов ряд курсів у підвищенні спеціальних професійних підготовок.
2012 - 2014 рік – був на посаді помічника начальника ЦСО А СБ України, де в основному виконував функції по організації спеціальних заходів.
З липня 2014 року по травень 2015 року майже весь час перебував у зоні АТО. Безпосередньо брав участь у десятках спеціальних заходах, що проводилися Службою безпеки України та у взаємодії з підрозділами Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державною прикордонною службою України. Брав активну участь у плануванні та проведенні обмінів полоненими.
 

Громадська робота

З 2012 по теперішній час є головою відділення Міжнародної асоціації ветеранів підрозділів антитерору "Альфа" в місті Києві.
Основними завданнями відділення є всебічна турбота про сім'ї загиблих товаришів, допомога співробітникам, які отримали поранення чи інші пошкодження під час виконання службових обов'язків. Також важливою частиною роботи відділення є патріотичне виховання підростаючого покоління. Відділення виплачує пенсії сім'ям загиблих товаришів і надає посильну фінансову допомогу пораненим колегам в зоні АТО. Також виплачується матеріальна допомога дітям військовослужбовців інших підрозділів, які загинули при виконанні своїх службових обов'язків.
Для реалізації завдання з патріотичного виховання молоді розпочато наступні проекти:
проведення щорічних турнірів з міні-футболу та волейболу на кубок асоціації "Альфа" між силовими структурами, головним призовим фондом яких є спортивний інвентар для вихованців дитячих будинків. Понад 15 таких закладів вже мають більше можливостей для занять фізкультурою та спортом;
програма "Стипендіат". Суть програми полягає у наданні стипендії учням загальноосвітніх середніх шкіл (переважно в сільській місцевості) та шкіл-інтернатів за підсумками навчального року за умови закінчення навчального року з оцінками не нижче 10 балів. Також стипендія може нараховуватися дітям, які досягли успіхів у спорті і є призерами обласних змагань, та призерами змагань вищих рівнів. На сьогодні організовано понад 300 таких стипендій;
програма "Старі комп'ютери нові можливості". Основою програми є створення в загальноосвітніх середніх школах та школах-інтернатах комп'ютерних класів із вживаною комп'ютерною технікою. На часі облаштовано 14 таких класів;
програма "Спорт у кожну школу". Організовано три клуби із занять з греко-римської боротьби, де тренуються понад сто дітей.
Також на базі відділення з його членів створено підрозділ, що займається доставкою гуманітарних вантажів до зони проведення АТО. Здійснено понад 30 поїздок. Доставлено десятки тон вантажів, а саме: продукти харчування, медикаменти, формений одяг, спеціальні засоби, посилки рідних для військовослужбовців та інше. Зважаючи на підготовку підрозділу та наявність броньованого автотранспорту, вантажі доставляються на передові позиції всіє лінії бойового зіткнення.
Наша ціль: виховання та захист гідних громадян!