227 осіб НАБУ і САП обвинувачують у топ-корупції— підсумки роботи за червень

19.07.2018 10:06

683 кримінальні провадження* станом на кінець червня 2018 року перебувають у роботі детективів Національного антикорупційного бюро України та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Статус підозрюваних у них мають 163 особи.

У 143 справах детективи НАБУ завершили досудове розслідування: стосовно 227 осіб обвинувальні акти скеровано до суду.

Зокрема, у червні 2018 року детективи Національного бюро повідомили про підозру у причетності до заволодіння 259,2 млн грн, що призначалися для реалізації національних проектів, двом близьким особам колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (ч.3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України). Одного з підозрюваних затримано, інший — перебуває за межами України. Крім того, про підозру у пропозиції неправомірної вигоди співробітнику НАБУ в розмірі 500 тис. дол. США повідомлено особі, яка перед цим майже півроку переховувалася від слідства.

Загалом, у ІІ кварталі 2018 року статус підозрюваних у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, віднесених до підслідності НАБУ, отримали 27 осіб. Така ж кількість осіб впродовж зазначеного періоду отримала статус обвинувачених, розслідування 15 кримінальних проваджень завершено.

Зокрема, детективи НАБУ завершили досудове розслідування стосовно дій восьми осіб, підозрюваних у заволодінні коштами бюджету міста Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян». Серед них — чинний мер Одеси.

Також у червні прокурори САП скерували до суду для розгляду по суті обвинувальні акти стосовно судді Вищого адміністративного суду України, якому інкримінується декларування недостовірних даних (ст.366-1 КК України), і стосовно заступника прокурора Вінницької області та двох посередників у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.2 ст. 369-2 КК України («Зловживання впливом»).

*Детективи НАБУ внесли відомості про перші провадження до ЄРДР 4 грудня 2015 року.