ЛТУ та ЦБА обговорили успішний досвід співпраці

19.06.2018 19:16

Поглиблення міжнародної співробітництва здатне принести відчутні результати у боротьбі з транскордонною корупцією та контрабандою, від яких зазнають втрат економіки України та Польщі. Таку думку висловили директор Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарас Лопушанський та директор Центрального антикорупційного бюро Польщі (далі — ЦБА) Ернест Бейда під час робочої зустрічі, що відбулася у Львові 13 червня 2018 року.Сторони обговорили успішний досвід співпраці делегатури ЦБА у м. Ряшів з Львівським теруправлінням НАБУ. Директор ЛТУ подякував польським колегам за взаємодію, яка триває понад рік та полягає в обміні оперативною інформацією задля запобігання випадкам міжнародної корупції.

Зустріч Тараса Лопушанського та Ернеста Бейди стала однією з подій у рамках візиту делегації ЦБА до Львівського теруправління. Напередодні, 12 червня, за підтримки Антикорупційної мережі ОЕСD для Східної Європи та Центральної Азії Львівське територіальне управління Національного бюро та Центральним антикорупційним бюро Польщі провели семінар, спрямований на зміцнення спроможностей практиків НАБУ. Під час семінару йшлося про проблематику виявлення та розслідування корупції в митних та прикордонних службах, на місцевому рівні та в реалізації інфраструктурних проектів, а також транскордонне співробітництво в рамках угоди про здійснення заходів щодо запобігання та боротьби з корупцією відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на допомогу від 9 вересня 2015 року.

Довідково

22 вересня 2017 року між Національним антикорупційним бюро України та Центральним антикорупційним бюро Польщі підписано Угоду щодо здійснення заходів із запобігання та протидії корупційним ризикам під час реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги від 9 вересня 2015 року.

З метою виконання вказаної угоди та налагодження взаємодії з органами, відповідальними за реалізацію Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща, Львівським територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро України скеровано ряд запитів, зокрема до Державного агентства автомобільних доріг України, Міністерства фінансів України, територіальних органів Рахункової палати України, Державної аудиторської служби України. 

Окрім цього, Львівським територіальним управлінням Національного антикорупційного бюро України налагоджено співпрацю із Центральним антикорупційним бюро Польщі, зокрема із Делегатурою Центрального антикорупційного бюро Польщі у м. Жешуві, котра триває більше року та використовується з метою виконання, покладених на Національне бюро завдань, шляхом оперативного обміну інформацією.

Публікації за посиланням: https://goo.gl/UxPqjA