Міжнародна спільнота підтримує НАБУ
З першого дня роботи НАБУ відчуває підтримку демократичного світу. Та особливо важливою допомога іноземних колег є у часи, коли Україна у війні з росією відстоює свою незалежність.
З першого дня роботи НАБУ відчуває підтримку демократичного світу. Та особливо важливою допомога іноземних колег є у часи, коли Україна у війні з росією відстоює свою незалежність.
Очільники антикорупційних органів звернулися до Глобальної оперативної мережі антикорупційних правоохоронних органів (GlobE Network) з метою припинити членство росії в організації.
Посилення взаємодії між антикорупційними інституціями за допомогою інструментів Європолу, розробка надійної системи захисту викривачів, обмін кращими практиками виявлення корупції в державному секторі та цифровізація публічних послуг — основні рекомендації щорічної EPAC/EACN* декларації.
Ефективний функціональний розподіл та операційна самостійність структурних підрозділів є запорукою побудови дієвого антикорупційного органу. На цьому наголосив Директор НАБУ Артем Ситник під час зустрічі з представниками Антикорупційного комітету Вірменії та Посольства Вірменії в Україні 9 листопада 2021 року.
Про співпрацю та обмін інформацією у сфері запобігання, виявлення та розслідування кримінальних корупційних правопорушень домовилися Національне бюро та Генеральна інспекція сил безпеки Чеської Республіки. 20 жовтня 2021 року Директор Національного бюро Артем Ситник та Директор Генеральної інспекції Радім Драгун підписали Меморандум про взаєморозуміння.
Детективи Національного бюро докладають максимум зусиль для збору доказової бази, достатньої для притягнення до кримінальної відповідальності та доведення винуватості в суді посадовців вищої ланки, викритих на корупції. На цьому наголосив Директор НАБУ Артем Ситник під час зустрічі з представниками американського істеблішменту, що відбулась 9 вересня 2021 року у будівлі Національного бюро.
Центральне антикорупційне бюро Республіки Польща (Central Anti-corruption Bureau, далі — ЦБА) стало першим правоохоронними органом, із яким Національне бюро започаткувало міжвідомчу співпрацю. Із 2016 року працівники НАБУ та ЦБА реалізували низку антикорупційних розслідувань. Серед них найбільшого резонансу набуло розслідування фактів отримання неправомірної вигоди колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України та її легалізації на території Польщі. На цьому наголосив Директор НАБУ Артем Ситник 23 квітня 2021 року під час міжнародного антикорупційного семінару до 15 річниці ЦБА.
«Інтерес із боку Великої сімки до боротьби з корупцією в Україні залишається високим, як і раніше. Ми тримаємо руку на пульсі подій навколо Національного бюро та інших антикорупційних органів в Україні», - зазначила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс під час візиту до Національного бюро. Варто зазначити, що наразі Сполучене Королівство очолює групу послів країн G7.