Як викрити корупціонера: детектив НАБУ поділився практикою негласного документування отримання хабара

27.04.2018 15:51

Викриття фактів вимагання та отримання неправомірної вигоди (злочини, кваліфіковані за ст.368 Кримінального кодексу України) потребують від правоохоронців особливої пильності. Адже ініціатива не може надходити від викривачів, оскільки будь-які активні дії у подальшому сторона захисту може інтерпретувати як провокацію, тобто підбурювання до вчинення злочину. На цьому акцентував увагу слухачів Legal High School детектив Національного антикорупційного бюро України під час лекції «Питання провокації в розслідуванні корупційних злочинів», що відбулась 27 квітня 2018 року.

«В українському законодавстві наразі немає чіткого визначення поняття «провокація», тому ми послуговуємося практиками Європейського суду з прав людини. Зокрема, ЄСПЛ наголошує, що, за умови доведення факту провокації з боку правоохоронного органу або заявника, який співпрацює зі слідством, відповідальність несуть обидві сторони», — зазначив детектив.

Співробітник НАБУ поділився власними прикладами з практики розслідувань кримінальних корупційних правопорушень та пояснив, яким має бути правильний алгоритм дій різних учасників процесу — правоохоронців, заявників, адвокатів.