Єдиний бенефіціар у розслідуванні фактів привласнення майна «Запоріжжяобленерго» - це держава

27.05.2016 17:05

Останніми днями засобами масової інформації з посиланням на юриста ХК «Енергомережа» було поширено неправдиві повідомлення про те, що детективи Національного антикорупційного бюро своїм розслідуванням «у надуманих справах» нібито сприяють «захопленню «Запоріжжяобленерго».

Наголошуємо - єдиним бенефіціаром усіх без виключення розслідувань НАБУ є держава.

Заяви юриста компанії «Енергомережа» є прогнозованими, враховуючи той факт, що протягом 5 місяців розслідування фактів привласнення майна «Запоріжжяобленерго», детективи НАБУ домоглися накладення арешту на 116 млн. грн, які перебували на банківських рахунках «Енергомережі». За позовом НАБУ було також визнано недійними п’ять договорів між «Запоріжжяобленерго» та компанією «Енергомережа» на загальну суму 346,2 млн. грн. Цими договорами, зокрема, передбачалося  відступлення права вимоги заборгованості за поставлену електроенергію  від ВАТ «Запоріжжяобленерго», в якому понад 50% належить державі*, на користь приватної структури.

Під час досудового розслідування встановлено, що на виконання даних договорів споживачами електроенергії було сплачено на рахунки ПрАТ «ХК «Енергомережа» близько 200 млн. гривень, які так і не надійшли на рахунки ВАТ «Запоріжжяобленерго». Підкреслюємо, що, відповідно до ч. 2 ст. 15-1 Закону України «Про електроенергетику», кошти за спожиту електроенергію можуть надходити лише на спеціальні рахунки постачальника, який не може укладати договори про переуступку боргу.

Досудове розслідування триває. Національне бюро звертається до представників засобів масової інформації з проханням перевіряти факти про його діяльність перед публікацією. НАБУ завжди відкрито до запитів мас-медіа.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Нагадуємо, кримінальне провадження за фактами привласнення державного майна в особливо великих розмірах службовими особами ВАТ «Запоріжжяобленерго», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та ПрАТ «ХК «Енергомережа» було зареєстроване у ЄРДР детективами НАБУ 4 грудня 2015 року. Попередня правова кваліфікація – ч.5 ст. 191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Підставою внесення відомостей до ЄРДР стали публікації журналістських розслідувань, а також власні напрацювання детективів й аналітиків Бюро.

* Згідно ст.  216 Кримінального процесуального Кодексу до суб’єктів підслідних НАБУ відносяться керівники підприємств, в капіталі яких частка держави або комунальної власності перевищує 50%, а також інші службові особи, якщо розмір предмету злочину або завданої ним шкоди дорівнює або перевищує 500 мінімальних заробітних плат на день вчинення злочину (близько 700 тис. грн).

Фото: www.hromadske-zp.tv