Схема заволодіння 93 млн грн «Укрзалізниці» при закупівлі стрілочної продукції

За даними слідства, у грудні 2015 року – червні 2016 року Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами.

Народний депутат, якого слідство вважає організатором корупційної схеми, як голова Комітету ВР України, на думку детективів, фактично пролобіював виділення коштів «Укрзалізниці» на закупівлю стрілочних переводів та запасних частин до них для залізничних колій, а в подальшому — разом із залученими особами організував закупівлю продукції за завищеними цінами у підконтрольного підприємства.

При цьому, на переконання детективів НАБУ і прокурорів САП, нардеп та інші учасники злочину достеменно знали, що наразі в Україні існує лише один виробник необхідної продукції — ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод». За версією слідства, замість укладення прямого договору між підприємствами, учасники злочину – службовці «Укрзалізниці» і «Дніпропетровського стрілочного заводу» забезпечили перемогу у торгах заздалегідь визначеної компанії – ТОВ «Арго». Саме у Дніпропетровського заводу «АРГО» закупила продукцію для постачання «Укрзалізниці». Однак, зробила це не на пряму, а через посередника — «Корпорацію КРТ», бенефіціарним власником якої, як встановило слідство, є народний депутат України.

Вартість продукції зростала на кожному етапі посередництва: «Дніпропетровський стрілочний завод» продав продукцію «Корпорації КРТ» за 525,9 млн грн, «Корпорація КРТ» продала її компанії «АРГО» за 631,4 млн грн (+20%), а «АРГО» перепродала «Укрзалізниці» за 637,9 млн грн (+1%). Насправді ж продукція була доставлена «Укрзалізниці» безпосередньо від заводу-виробника. Відповідно до висновку експерта, філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» завдано 93,28 млн грн збитків. Слідство з’ясувало, що незаконно отримані кошти учасники корупційної схеми розподілили між собою.

Інфографіка у кращій якості https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/48989881522