Отримання 47,5 тис. дол. США неправомірної вигоди керівником структурного підрозділу одного з міжрайвідділів ГУ СБУ в м.Києві та Київській області

Детективами НАБУ 6 квітня 2018 року розпочато розслідування кримінального провадження №52018000000000362.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що посадовець СБУ одержав від посередників 47,5 тисяч доларів за непритягнення до відповідальності осіб, які могли отримати посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України в незаконній спосіб. Слідство вважає, що посадовець СБУ володів інформацією, яка свідчила про отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками України. Доступ до таких даних відкривав можливості для шантажу та вимагання неправомірної вигоди, чим і скористався працівник СБУ. Адже належне розслідування даних фактів мало б наслідком можливе видворення цих осіб з території України.

Предмет неправомірної вигоди передався посадовцю двома частинами. Його було затримано під час отримання другої частини суми в розмірі 36 тис. дол. США. Детективи НАБУ переконані, що викрита особа могла діяти в складі злочинного угрупування.

За результатами проведеного обшуку в автомобілі працівника СБУ виявлено та вилучено предмет неправомірної вигоди, документи, які мають значення для кримінального провадження, набої до нарізної вогнепальної зброї, а також речовину, зовні схожу на наркотичний засіб. 25 квітня 2018 року працівнику СБУ та посереднику повідомлено про підозру.

У жовтні цього року підозрюваним повідомили про завершення досудового розслідування стосовно них та надали стороні захисту доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Зазначене кримінальне провадження є одним із епізодів, які розслідують детективи Національного бюро в сфері міграційної політики України. У решті з них розслідування триває.

Публікації на тему: https://bit.ly/2rthV6k

Фрагменти розсекречених негласних слідчих дій: https://bit.ly/2G6Kpgt

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 10.12.2018. 

Номер справи у суді - 752/25834/18, Голосіївський районний суд м.Києва.

 

Підготовче засідання призначене на 14 січня 2019 року.

 

Поточний статус: 
призначене підготовче засідання
Кваліфікація: 
ч.4 ст. 368 ч.5 ст.27, ч.4 ст.368
Яким судом розглядається: 
Голосіївський районний суд м.Києва