Отримання неправомірної вигоди суддею Дзержинського районного суду м. Харкова

Детективи НАБУ 1 листопада 2017 року розпочали розслідування у кримінальному провадженні  №42015000000000418 за фактом вимагання суддею Дзержинського районного суду м. Харкова неправомірної вигоди. 

За даними слідства,  суддя Дзержинського районного суду м. Харкова доступ до матеріалів кримінального провадження за фактом вимагання ним неправомірної вигоди в розмірі 75 тис. грн. Суддя висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у вигляді відсотка від суми позову у цивільній справі, що знаходилась на його розгляді, за швидке та законне прийняття ним рішення.

Кримінальне провадження за даним епізодом було відкрито ще в березні 2015 року. Його розслідуванням займались слідчі в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України, однак складу злочину не знайшли і провадження закрили. Проте, завдяки зусиллям детективів Національного бюро та прокурорів САП, розслідування у жовтні 2016 року у провадженні відновили, а 30 травня 2017 року детективи НАБУ повідомили служителю Феміди про підозру у вчиненні злочину.

Підозрюваний суддя водночас є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні, яке розслідували детективи НАБУ. Наразі справа про отримання ним неправомірної вигоди у розмірі 800 дол. США слухається у Полтавському районному суді Полтавської області.

 

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 30.01.2018.

Номер справи у суді - №640/1462/18, Полтавський районний суд Полтавської області.

Поточний статус: 
слухається в суді
Кваліфікація: 
ч.3 ст.368
Яким судом розглядається: 
Полтавський районний суд Полтавської області