Привласнення державної землі у Броварському районі

Кримінальне провадження № 5201500000000000019 було зареєстровано 26 грудня 2015 року за фактом незаконного заволодіння землями державної форми власності у Броварському районі Київської області. 

За версією слідства, колишньому керівнику управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в Броварському районі, працівник землевпорядної організації  та голова правління місцевого садового товариства за попередньою змовою у лютому-квітні 2016 року незаконно заволоділи 55 земельними ділянками державної форми власності загальною площею понад 5 га — через удавану безоплатну передачу у приватну власність громадянам України. За частину земельних ділянок обвинувачені отримали неправомірну вигоду від громадян, які отримали їх у безоплатну власність. Іншу частину земельних ділянок планували продати.

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 19.10.2016.

Номер справи у суді - 760/17846/16-к, Соломянський районний суд м. Києва.

Проблематика: сторона захисту подала клопотання про те, що відповідно до чинного КПК цю справу має слухати не Солом'янський районний суд м. Києва, а Броварський суд. Апеляційний суд визначив підсудність за Броварським судом, після цього клопотання розглядалося у Касаційному суді, який визначив підсудність все ж таки за Солом'янським судом. Ці процеси затягнулися на три місяці.  На 2 березня 2017 року призначено підготовче засідання (Солом'янський районний суд м. Києва).  Засідання не відбулось у зв'язку із неявкою підозрюваного. Наступне засідання призначено  на 03 квітня 2017 року. 

Розгляд по суті справи розпочався з 17 травня 2017 року. 

Поточний статус: 
розгляд по суті
Кваліфікація: 
ч.5 ст.191
Яким судом розглядається: 
Солом'янський районний суд м. Києва