Розкрадання коштів під час видобування і продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування" (справа стосовно голови ДФС і директора Департаменту погашення боргу ДФС)

Детективами НАБУ 31 березня 2017 року розпочато розслідування кримінального провадження №52017000000000218 за фактом участі голови Державної фіскальної служби та керівника департаменту погашення боргу ДФС у так званій "газовій схемі".

 На думку детективів, впродовж 2015 року обвинувачений голова ДФС ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у схемі компаній на загальну суму 2,019 млрд грн.

Зокрема, йдеться про рішення з розстрочення сплати  рентних платежів, які ухвалено «заднім» числом, за відсутності обґрунтованих підстав й після настання встановлених дат сплати ренти згаданими компаніями. Розстрочення надавалися без погодження з боку Міністерства фінансів України, хоча їхній термін виходив за межі одного бюджетного року. Крім того, як встановило слідство, голова ДФС повідомив ПАТ «Укргазвидобування» та Державній службі геології та надр України недостовірну інформацію про відсутність у згаданих компаній податкового боргу. Цим він приховав факт невиконання операторами умов договорів про спільну діяльність в частині сплати до бюджету ренти за користування надрами, що могло б стати підставою для розірвання договорів між ПАТ «Укргазвидобування» та компаніями, задіяними у «газовій схемі».

У разі визнання винуватості обвинувачених у суді їм загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали у березні 2017 року.

Публікації за темою: https://goo.gl/eZx9mh

Інфографіка:

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/33455081796/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/33455501626/

 

Внесено до ЄРДР: 
27.11.2017
Дата початку розслідування детективами: 
31.03.2017
Скеровано до суду: 
10.11.2017
Кількість обвинувачених: 
розгляд по суті
Кваліфікація: 
ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366
Суд, що розглядає: 
Шевченківський районний суд м. Києва