Розкрадання природного газу НАК «Нафтогаз України» на 1,4 млрд грн (епізод стосовно 3 осіб)

Кримінальне провадження №52018000000000856 від 06.09.2018.

Підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Внаслідок цих дій прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок реалізації описаної корупційної схеми.

16 січня 2018 року повідомили про підозру 5 особам серед яких і технічний директор ТзоВ «Енергія-Новий Розділ», фінансовий директор двох підприємств — ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія – Новояворівськ», фізична особа-організатор схеми, радник директора ТзОВ «Енергія».

10 вересня 2018 року стороні захисту відкрито матеріали справи для ознайомлення.

Стосовно технічного директора ТзоВ «Енергія-Новий Розділ», фінансового директора двох підприємств — ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія – Новояворівськ», фізичної особи-організатора схеми, радника директора ТзОВ «Енергія» розслідування закінчено з обвинувальним актом. 

Більше про справу тут 

Схема заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України»: https://flic.kr/p/26Z5f2d

 

Примітка. Детективи НАБУ завершили розслідування вказаних фактів ще у вересні 2018 року. Після цього понад 15 місяців сторона захисту та представники юридичних осіб, відносно яких здійснюється провадження ознайомлювалась з матеріалами справи, відтак НАБУ і САП були змушені звернутися до суду з клопотанням про обмеження сторони захисту у термінах ознайомлення до 17 грудня 2019 року.

В межах розслідування за клопотанням детективів НАБУ Солом’янський районний суд м. Києва наклав арешт на цілісні майнові комплекси «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ». Відповідно до рішення суду, ці два об’єкти передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 1 та 20 серпня Апеляційний суд м. Києва залишив у силі ухвалу слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва про накладення арешту на майно. Таким чином, суд визнав аргументованою позицію детективів, на переконання яких арешт та подальша передача в управління АРМА майна зазначених ТОВ забезпечить збереження майна двох ТЕЦ. Також цей крок унеможливить розкрадання природного газу на «Новояворівській ТЕЦ» та «Новороздольській ТЕЦ», власниками яких є зазначені суб’єкти господарювання.

 

 

Внесено до ЄРДР: 
06.09.2018
Дата початку розслідування детективами: 
06.09.2018
Скеровано до суду: 
28.12.2019
Кількість обвинувачених: 
3
Кваліфікація: 
ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч.3 ст.209
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд