Шахрайство та підбурювання до надання неправомірної вигоди заступником міністра МінТОТ та його помічником

Кримінальне провадження №22019270000000053 від 19.07.2019.

Представник інтересів приватного ТОВ під час спілкування із заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб розповів йому про проходження товариством складної процедури погодження дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві. Дізнавшись про це, заступник міністра запропонував свої «послуги»  із забезпечення погодження проєктної документації за грошову винагороду у розмірі 1 млн дол. США. Як запевнив експосадовець, ця сума начебто мала бути розподілена між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, серед яких: Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Український державний інститут культурної спадщини та інші.

У процесі реалізації цієї корупційної схеми, у топпосадовця з’явився привід реалізувати ще одну. Він дізнався від представника фізичної особи про іншу проблему, пов’язану з розглядом цивільної справи про стягнення боргу з іншого приватного підприємства на користь фізичної особи. У відповідь заступник міністра з питань ТОТ повідомив, що за 100 тис. дол. США винагороди, використовуючи свої зв’язки, зможе забезпечити прийняття необхідного судового рішення. Зі слів посадовця, він нібито мав звернутися до заступника Генерального прокурора, щоб остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду), який, у свою чергу, може вплинути на суддів цього ж суду для прийняття відповідного рішення. У подальшому суму неправомірної вигоди зменшили до 80 тис. дол. США. Після одержання першої її частини, в сумі 50 тис. дол. США, заступник міністра та його «помічник» розподілили кошти між собою.

14 серпня 2019 року обох осіб викрито та затримано «на гарячому» після отримання частини коштів із обумовленого 1 млн дол. США – у 450 тис. дол. США – за нібито вирішення земельного питання та другий транш – у 30 тис. дол. США – за владнання питання з судовою гілкою влади.

15 серпня 2019 року міністру з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та його "помічнику" повідомили про підозру. 

3 квітня 2020 року матеріали слідства відкрили стороні захисту для ознайомлення.

Стосовно двох учасників корупційної схеми – заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб та його помічника – розслідування закінчено з обвинувальним актом.

Більше про корупційну схему тут

Деталі розслідування та найцікавіші факти у відео https://bit.ly/3hPGTWu

Інфографіки: про неправомірну вигоду 80 тис. дол. США https://flic.kr/p/2gXA1WJ та про 1 млн дол. США https://flic.kr/p/2gXA1Vr.

 

 

Внесено до ЄРДР: 
20.05.2020
Дата початку розслідування детективами: 
25.10.2019
Скеровано до суду: 
21.05.2020
Кількість обвинувачених: 
2
Кваліфікація: 
ст.190 ч.4; ст.15 ч.2, ст.27 ч.4,ст.369 ч.4; ст.15 ч.2, ст.27
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд