Справа експосадовиці ДМС України

Кримінальне провадження № 52020000000000741 від 28.11.2017.

Колишня перша заступниця голови Державної міграційної служби України, викрита на вчиненні кримінального правопорушення ще у 2017 році в результаті спецоперації НАБУ під прикриттям, здійсненої задля документування фактів корупції у міграційній сфері.

У червні 2017 року обвинувачена запропонувала надати їй неправомірну вигоду у розмірі 1800 дол. США за оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянину В’єтнаму.

Для реалізації злочинної мети учасники схеми виготовляли неправдиві офіційні документи (аналізи ДНК), які штучно створювали підстави для завідомо неправосудних судових рішень про встановлення родинних зв’язків між іноземцями та громадянами України. Це давало змогу іноземному громадянину набути статус громадянина України з отриманням паспортів громадянина України та для виїзду за кордон.

Крім того, у серпні 2017 року перша заступниця голови ДМСУ запропонувала надати їй неправомірну вигоду у розмірі 30 тис. дол. США за видачу з використанням своїх службових повноважень паспорт громадянина України громадянину Ірану, який не мав на це право.

Для реалізації злочинного умислу групи була створена схема надання громадянства України іноземцям за штучно створеними умовами. Але у зв’язку зі зривом згаданої спецоперації НАБУ працівниками ГПУ і СБУ, викриття інших учасників злочинного угруповання було унеможливлено. Трьом детективам безпідставно повідомили про підозру у скоєнні тяжких злочинів. Згодом кримінальне провадження відносно детективів було закрито прокурором за відсутності в їх діях ознак злочину.

Надалі законність та обґрунтованість прийнятого рішення підтверджено ухвалою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, якою відмовлено у задоволенні скарги захисту експосадовиці на постанову про закриття кримінального провадження.

19 грудня 2019 року посадовиці повідомили про підозру.

2 грудня 2020 року стороні захисту відкрито матеріали слідства для ознайомлення.

Стосовно посадовиці розслідування закінчено з обвинувальним актом.

Більше про справу тут

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=hw_nH2yl_VQ

 

 

Внесено до ЄРДР: 
28.11.2017
Дата початку розслідування детективами: 
28.11.2017
Скеровано до суду: 
30.06.2021
Кількість обвинувачених: 
1
Кваліфікація: 
СТ.368 Ч.4
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд