Справа про незаконний вплив на екс-міністра економічного розвитку та торгівлі А. Абромавичуса

Детективами НАБУ 3 лютого 2016 року зареєстровано кримінальне провадження № 52016000000000037 за фактами, озвученими Міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом щодо можливого втручання в роботу МЕРТ з боку першого заступника лідера фракції "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка та деяких інших народних депутатів.

Під час розслідування детективами було встановлено факт здійснення протягом 25 січня – 1 лютого 2016 року незаконного впливу виконавчого директора Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрія Пасішника на А.Абромавичуса з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра. 

За версією слідства,  А.Пасішник, бажаючи зайняти вакантну посаду заступника міністра, знаючи, що питання надання пропозиції про призначення на посаду заступника відноситься до повноважень міністра, за допомогою мобільного програмного додатку «Viber»  у період з 25 січня по 01 лютого 2016 року, з метою незаконного впливу на міністра скеровував текстові повідомлення на телефон А.Абромавичуса про намір стати його заступником. У подальшому А.Пасішник, не отримавши згоди, 1 лютого 2016 передав до приймальні міністра пакет документів, необхідних для приєднання до пропозиції про призначення на посаду заступника міністра із власноручно написаною заявою.

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 25.04.2016.

Номер справи у суді - 760/7699/16-к, Солом'янський районний суд м.Києва

Проблематика: 24 травня Апеляційний суд Києва визначив за Солом’янським районним судом підсудність по розгляду цієї справи.

Два місяці справа "губилася" у канцелярії Солом’янського райсуду, а 4 серпня суд повернув обвинувальний акт Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі як складений з порушеннями Кримінально-процесуального кодексу України.

21 листопада це провадження було повернуто до суду першої інстанції.

1 грудня провадження було розподілено на суддів Захарову А.С., Губко А.О., Курову О.І.  

23 лютого підготовче засідання не відбулося.

13 березня 2017 року у Солом’янському районному суді міста Києва відбулося підготовче судове засідання. Судом було розглянуто та задоволено клопотання про самовідвід судді Криворот О.О. в зв’язку з чим розгляд провадження знову відкладено на невизначений строк до визначення автоматичною системою третього судді до складу суду.

10 квітня 2017 року суддею Солом’янського районного суду міста Києва  у підготовчому судовому засіданні прийнято рішення про повернення прокурору обвинувального акту.
 
14 квітня прокурором подано апеляційну скаргу
 
31 травня 2017 апеляційним судом міста Києва ухвалу про повернення прокурору обвинувального акту скасовано.
 
Обвинувальний акт втретє повернуто до суду першої інстанції – Солом’янського районного суду м. Києва. 20 липня призначене підготовче засідання. Розгляд справи по суті призначено на 28 серпня.  Однак 28-го сторона захисту не з'явилися, тому засідання перенесли на 26 вересня, на якому справу призначили до розгляду на 12 жовтня. 
 
У 2019 році справу закрито за термінами давності.
Внесено до ЄРДР: 
26.09.2017
Дата початку розслідування детективами: 
03.02.2016
Скеровано до суду: 
25.04.2016
Кількість обвинувачених: 
розглянуто
Кваліфікація: 
ч.1 ст. 344
Суд, що розглядає: 
Солом'янський районний суд м.Києва