Замах на розтрату "Кіотських коштів" (справа стосовно трьох пособників)

Детективами НАБУ 17 жовтня 2016 року розпочато розслідування кримінального провадження №52016000000000370 за фактом  замаху на розтрату державних коштів, виділених Україні на підставі Кіотського протоколу до рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

За версією слідства, Міністерство екології та природних ресурсів України за рахунок коштів, отриманих за Кіотським протоколом, мало профінансувати проект із заміни світильників з лампами розжарювання на світильники на основі LED-технологій на об’єктах соціальної інфраструктури по всій країні. В результаті змови посадових осіб ДП «Укрекоінвест», відповідального за організацію тендеру, з низкою приватних структур, підрядником обрано маловідоме ТОВ «Агротехбуд», яке мало виконати роботи з переоснащення на умовах 70%-ї передплати. Детективи НАБУ встановили, що виконувати роботи за проектом злочинці не мали наміру, а отримані кошти планували перерахувати компаніям із ознаками фіктивності. Відповідно до висновку судової економічної експертизи, проведеної за постановою прокурора САП, сума потенційних збитків від злочину склала 336 млн грн. Всього ж підприємство з ознаками фіктивності – ТОВ «Агротехбуд» – мало отримати грошові кошти в сумі 480 млн грн.

Загалом слідством встановлено причетність до участі у замаху на вчинення зазначених кримінальних правопорушень десяти осіб. Один із ключових організаторів злочину  наразі перебуває в міжнародному розшуку. Стосовно нього застосують процедуру так званого заочного засудження (на підставі глави 24-1 КПК України). 

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 14.09.2017

Солом'янський районний суд м. Києва.

 

Детально про хід розслідування: https://goo.gl/B7Xria

Посилання на тему: https://goo.gl/EOyPJC

Поточний статус: 
призначене підготовче засідання
Кваліфікація: 
ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191
Яким судом розглядається: 
Солом'янський районний суд м. Києва