Завдання 17,3 млн грн збитків при закупівлі квартир для Нацгвардії (епізод стосовно 2 осіб)

Кримінальне провадження № 52020000000000455 від 20.07.2020.

Державним бюджетом України на 2017 рік передбачалося спрямування понад 85,94 млн грн на придбання житла для військовослужбовців НГУ. Дізнавшись про це, у бенефіціарного власника низки юридичних осіб виник злочинний задум із заволодіння коштами Нацгвардії. До його реалізації він залучив службових осіб НГУ (членів конкурсної комісії з придбання житла для військовослужбовців) та підконтрольні йому комерційні компанії.

Діючи у межах злочинної групи, вказані особи під час процедури закупівлі житла визначили необхідність у максимальній кількості квартир на території Київської області, де знаходилися квартири ТОВ.

Після цього учасники групи забезпечили участь ТОВ у конкурсі з придбання житла, створивши хибне уявлення членів конкурсної комісії, не залучених до вчинення злочину, про відповідність заявлених квартир умовам конкурсу. Так, у документах зазначалося, що квартири нібито готові до заселення родин військовослужбовців, однак насправді інженерні комунікації з постачання комунальних послуг не підключили, а оздоблювальні роботи виконали лише частково. Експертиза, проведена в межах досудового розслідування, засвідчила непридатність цієї нерухомості для проживання.

Після перемоги ТОВ у конкурсі НГУ уклала договори про придбання квартир, всупереч тому, що житло не відповідало вимогам, про що учасникам групи було достеменно відомо. На підставі договорів та актів приймання-передачі квартир у 2017 році на рахунок ТОВ НГУ  перерахувала понад 17,3 млн грн бюджетних коштів. Зазначена сума, відповідно до висновків експертиз, становить розмір завданих держбюджету збитків.

У вказаному провадженні обвинувачуються:

  • начальник фінансового відділу управління розквартирування і капітального будівництва логістики ГУ Нацгвардії;
  • керівник ТОВ.

22 липня 2020 року начальнику фінансового відділу повідомили про підозру.

21 липня 2020 року керівнику ТОВ повідомили про підозру.

24 грудня 2020 року стороні захисту відкрито матеріали слідства для ознайомлення.

Стосовно двох осіб розслідування закінчено з обвинувальним актом.

Більше про справу тут

 

 

Внесено до ЄРДР: 
20.07.2020
Дата початку розслідування детективами: 
29.02.2020
Скеровано до суду: 
23.07.2021
Кількість обвинувачених: 
2
Кваліфікація: 
ст.28 ч.2,СТ.366 ч.2; ст. 191 ч.5
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд