Завдання 17,3 млн грн збитків при закупівлі квартир для Нацгвардії (епізод стосовно 3 осіб)

Кримінальне провадження № 12020000000000081 від 31.01.2020.

Державним бюджетом України на 2017 рік передбачалося спрямування понад 85,94 млн грн на придбання житла для військовослужбовців НГУ. Дізнавшись про це, у бенефіціарного власника низки юридичних осіб виник злочинний задум із заволодіння коштами Нацгвардії. До його реалізації він залучив службових осіб НГУ (членів конкурсної комісії з придбання житла для військовослужбовців) та підконтрольні йому комерційні компанії.

Діючи у межах злочинної групи, вказані особи під час процедури закупівлі житла визначили необхідність у максимальній кількості квартир на території Київської області, де знаходилися квартири ТОВ.

Після цього учасники групи забезпечили участь ТОВ у конкурсі з придбання житла, створивши хибне уявлення членів конкурсної комісії, не залучених до вчинення злочину, про відповідність заявлених квартир умовам конкурсу. Так, у документах зазначалося, що квартири нібито готові до заселення родин військовослужбовців, однак насправді інженерні комунікації з постачання комунальних послуг не підключили, а оздоблювальні роботи виконали лише частково. Експертиза, проведена в межах досудового розслідування, засвідчила непридатність цієї нерухомості для проживання.

Після перемоги ТОВ у конкурсі НГУ уклала договори про придбання квартир, всупереч тому, що житло не відповідало вимогам, про що учасникам групи було достеменно відомо. На підставі договорів та актів приймання-передачі квартир у 2017 році на рахунок ТОВ НГУ  перерахувала понад 17,3 млн грн бюджетних коштів. Зазначена сума, відповідно до висновків експертиз, становить розмір завданих держбюджету збитків.

У вказаному провадженні обвинувачуються:

  • адвокат, представник директора ТОВ;
  • керівник ТОВ;
  • військовослужбовець НГУ.

29 липня 2019 року трьом особам повідомили про підозру.

24 липня 2020 року стороні захисту відкрито матеріали слідства для ознайомлення.

Стосовно трьох осіб розслідування закінчено з обвинувальним актом.

Більше про справу тут

 

 

Внесено до ЄРДР: 
31.01.2020
Дата початку розслідування детективами: 
29.02.2020
Скеровано до суду: 
20.07.2021
Кількість обвинувачених: 
3
Кваліфікація: 
ст.28 ч.2,СТ.366 ч2; ст.191 ч.5
Суд, що розглядає: 
Вищий антикорупційний суд