Заволодіння коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель ВАТ «ХК «Краян»

Детективами НАБУ 2 листопада 2016 року розпочато розслідування у кримінальному провадженні № 521016000000000411 за фактом заволодіння коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель ВАТ «ХК «Краян»

За даними слідства, у першій половині 2016 року Одеський міський голова домовився з особами, які фактично контролюють ЗАТ «UAB Naster», ТОВ «VALTON GROUP LP» та ТОВ «Девелопмент Еліт» про заволодіння коштами місцевого бюджету м. Одеси під виглядом купівлі у комунальну власність нежитлових приміщень колишнього заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю.

Слідством встановлено, що Одеський міський голова разом з іншими посадовими особами міської ради донесли депутатам міської ради завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання щодо придбання приміщення, обумовлену нібито необхідністю подання документів у визначені строки для участі у загальнодержавній програмі «Прозорий офіс» щодо співфінансування витрат на купівлю приміщень. Ймовірно, це було зроблено, щоб унеможливити або створити перешкоди депутатам та відповідальним особам на належне вивчення питання доцільності і економічного обґрунтування купівлі саме цієї будівлі.

Крім того, депутатів запевнили, що ціна на приміщення є об’єктивною, перевіреною уповноваженими посадовими особами профільних виконавчих органів ради та постійної комісії, які відповідали за підготовку проекту рішення, а витрати на його купівлю є економічно обґрунтованими, хоча насправді будь-які розрахунки, які б підтверджували доцільність виділення коштів у сумі 185 млн. грн. із місцевого бюджету, не проводилися. Окрім того Одеський міський голова повідомив депутатам недостовірну інформацію про співфінансування витрат з державного бюджету на купівлю та облаштування будівлі колишнього заводу «Краян» по програмі «Прозорий офіс».

Таким чином, задіяні особи забезпечили ухвалення депутатським корпусом Одеської міської ради рішення про надання згоди на придбання у комунальну власність територіальної громади будівлі ВАТ «ХК «Краян» за завідомо завищеною ціною — у розмірі 185 млн грн, яку заздалегідь визначила залучена до злочину оцінювач шляхом внесення до звіту про оцінку неправдивих та недостовірних відомостей.

Дії НАБУ:

  • накладено арешт на 185 млн грн, сплачених із місцевого бюджету Одеси
  • здійснено обшуків - 25
  • допитано свідків - 70
  • проведено експертиз - 1
  • здійснено виїмок документів - 50

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 05.10.2018. 

Номер справи у суді - 521/17260/18, Малиновський районний суд м.Одеси.

 

9 листопада завершилося підготовче засідання, справу призначено до розгляду по суті на 14 листопада.

Поточний статус: 
розгляд по суті
Кваліфікація: 
ч.5 ст.191
Яким судом розглядається: 
Малиновський районний суд м.Одеса