Заволодіння коштами Одеського міського бюджету під час продажу будівель ВАТ «ХК «Краян»

Кримінальне провадження №521016000000000411 від 02.11.2016.  

У першій половині 2016 року Одеський міський голова домовився з особами, які фактично контролюють ЗАТ «UAB Naster», ТОВ «VALTON GROUP LP» та ТОВ «Девелопмент Еліт» про заволодіння коштами місцевого бюджету м. Одеса під виглядом купівлі у комунальну власність нежитлових приміщень колишнього заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю.

Одеський міський голова разом з іншими посадовими особами міської ради донесли депутатам міської ради завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання щодо придбання приміщення, обумовлену нібито необхідністю подання документів у визначені строки для участі у загальнодержавній програмі «Прозорий офіс» щодо співфінансування витрат на купівлю приміщень. Ймовірно, це було зроблено, щоб унеможливити або створити перешкоди депутатам та відповідальним особам на належне вивчення питання доцільності і економічного обґрунтування купівлі саме цієї будівлі.

Крім того, депутатів запевнили, що ціна на приміщення є об’єктивною, перевіреною уповноваженими посадовими особами профільних виконавчих органів ради та постійної комісії, які відповідали за підготовку проекту рішення, а витрати на його купівлю є економічно обґрунтованими, хоча насправді будь-які розрахунки, які б підтверджували доцільність виділення коштів у сумі 185 млн грн. із місцевого бюджету, не проводилися. Окрім того Одеський міський голова повідомив депутатам недостовірну інформацію про співфінансування витрат з державного бюджету на купівлю та облаштування будівлі колишнього заводу «Краян» по програмі «Прозорий офіс».

Таким чином, задіяні особи забезпечили ухвалення депутатським корпусом Одеської міської ради рішення про надання згоди на придбання у комунальну власність територіальної громади будівлі ВАТ «ХК «Краян» за завідомо завищеною ціною — у розмірі 185 млн грн, яку заздалегідь визначила залучена до злочину оцінювач шляхом внесення до звіту про оцінку неправдивих та недостовірних відомостей.

13 лютого 2018 року повідомили про підозру вісьмом учасникам злочину, при цьому чотирьом (включно з чинним Одеським міським головою) у порядку ст.278, ст.135 КПК України, оскільки на той момент їх місцезнаходження було невідоме.

30 травня 2018 року стороні захисту відкрили матеріали провадження для ознайомлення.

Стосовно вісьмох учасників злочину розслідування закінчено з обвинувальним актом. 

Більше про «Справу заводу ВАТ ХК «Краян»  https://nabu.gov.ua/novyny/sprava-zavodu-vat-hk-krayan

Більше про справу у відео https://bit.ly/3jRUmhh

 

 

Внесено до ЄРДР: 
09.11.2018
Дата початку розслідування детективами: 
02.11.2018
Скеровано до суду: 
05.10.2018
Кількість обвинувачених: 
8
Кваліфікація: 
ч.5 ст.191
Суд, що розглядає: 
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду