Зловживання службовим положенням Головою Рахункової палати

Детективами НАБУ 23 червня 2016 року було розпочато розслідування кримінального провадження №42016000000001701, яке було зареєстровано САП і передано детективам того ж дня.  

 
Під час розслідування встановлено,  що Голова Рахункової палати у період з січня 2014 року по березень 2015 року, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах головного контролера - директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України, через підготовку та підписання низки службових документів вчинив умисні дії, результатом яких стало протиправне відчуження двокімнатної службової квартири у приватну власність родича головного контролера.
 
Наприкінці 2013 року на підставі клопотань голови Рахункової палати про вирішення питання забезпечення службовим житлом працівників цієї установи  до плану бюджетних асигнувань внесено зміни про збільшення витрат в сумі 7,025 млн грн на капітальне будівництво (придбання) житла.
 
У грудні 2013 року Рахунковою палатою в межах зазначених витрат придбано квартиру вартістю 1,391 млн грн, яку в березні 2014 року, як службове житло, надано головному контролеру – директору департаменту з питань АПК, природоохоронної діяльності та надзвичайних ситуацій Рахункової палати головного контролера. Зазначимо, що на відміну від інших працівників, ця особа службового житла не потребувала.
 
В серпні 2014 року зазначена нерухомість на підставі листа голови Рахункової палати виключена з числа службових, а в лютому 2015 року приватизована родичем головного контролера. За кілька днів після того  — подарована ій. За вимогами Кримінального процесуального кодексу України повідомлення про підозру Голові Рахункової палати України підписано Генеральним прокурором України.
 

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 10.03.2017.

15 березня 2017 року в Шевченківському районному суді міста Києва відбулося підготовче судове засідання, яке було перенесено на 3 квітня. 

3 квітня за результатами підготовчого судового засідання судом прийнято рішення про направлення кримінального провадження до Апеляційного суду м. Києва для вирішення питання щодо звернення до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ з поданням про направлення вказаного провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів. За результатми розгляду Апеляційний суд м. Києва повернув справу до Шевченківського районного суду м. Києва для розгляду по суті. 

9 червня відбулося повторне підготовче засідання після повернення обвинувального акту.

 

Внесено до ЄРДР: 
09.06.2017
Дата початку розслідування детективами: 
23.06.2016
Скеровано до суду: 
10.03.2017
Кількість обвинувачених: 
розгляд по суті
Кваліфікація: 
ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 
Суд, що розглядає: 
Шевченківський районний суд м.Києва