Зловживання службовим положенням Головою Рахункової палати (справа стосовно пособника)

Детективами НАБУ зареєстровано 23 лютого 2017 року кримінальне провадження №52017000000000136 за фактом вчинення пособництво під час заволодіння чужим майном, а саме квартирою у Києві.
 
За версією слідства,  племінник головного контролера – директора Департаменту з питань АПК, охорони навколишнього середовища та надзвичайних ситуацій Рахункової палати вчинив пособництво, тобто шляхом усунення перешкод сприяв своїй тітці  у заволодінні нею чужим майном, а саме квартирою у м. Києві, вартістю 1 390 532,98 грн.
 
Нагадуємо, голова Рахункової палати у період з січня 2014 року по березень 2015 року, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах головного контролера - директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України, через підготовку та підписання низки службових документів вчинив умисні дії, результатом яких стало протиправне відчуження двокімнатної службової квартири у приватну власність родича головного контролера.
 
Наприкінці 2013 року на підставі клопотань голови Рахункової палати про вирішення питання забезпечення службовим житлом працівників цієї установи  до плану бюджетних асигнувань внесено зміни про збільшення витрат в сумі 7,025 млн грн на капітальне будівництво (придбання) житла.
 
У грудні 2013 року Рахунковою палатою в межах зазначених витрат придбано квартиру вартістю 1,391 млн грн, яку в березні 2014 року, як службове житло, надано головному контролеру – директору департаменту з питань АПК, природоохоронної діяльності та надзвичайних ситуацій Рахункової палати головного контролера. Зазначимо, що на відміну від інших працівників, ця особа службового житла не потребувала.
 
В серпні 2014 року зазначена нерухомість на підставі листа голови Рахункової палати виключена з числа службових, а в лютому 2015 року приватизована родичем головного контролера. За кілька днів після того  — подарована ій. За вимогами Кримінального процесуального кодексу України повідомлення про підозру Голові Рахункової палати України підписано Генеральним прокурором України.
 

Досудове розслідування завершено, складено обвинувальний акт: 26.12.2017.

Шевченківський районний суд м. Києва

 
Поточний статус: 
призначено до розгляду
Кваліфікація: 
ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191
Яким судом розглядається: 
Шевченківський районний суд м. Києва