346 нових справ, 65 підозрюваних, 54 засуджених: підсумки роботи НАБУ і САП у ІІ півріччі 2024 року

НАБУ і САП тримають активний темп протидії корупції на всіх рівнях. У другому півріччі 2024 року детективи та прокурори викрили низку резонансних схем у ключових державних сферах, серед яких енергетична та оборонна, а також хабарництво і незаконне збагачення.

Заступника міністра енергетики викрили на одержанні хабаря за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання з прифронтового району. Такі «послуги» він оцінив у 500 тис. дол. США.

«Темну схему» намагались реалізувати в АТ «Харківобленерго». Члени організованої групи під час закупівлі енергетичного обладнання заволоділи 12,5 млн грн та планували заволодіти ще 120 млн грн, однак детективи «ввімкнули світло» і викрили злочин.

Керівникам двох структурних підрозділів Сил логістики ЗСУ повідомили про підозру у забезпеченні перемоги наперед визначених компаній у тендерах на постачання авіаційних комплектуючих, що призвело до збитків на суму 27,3 млн грн.

Фігурантом кримінального провадження став очільник АМКУ, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 72,1 млн грн та декларуванні недостовірної інформації.

Масштабну схему поборів виявили у податковій Харківщини. Її викриття якої стало унікальним, адже під час слідства вдалося задокументувати та викрити три рівні посередників, а також притягнути до відповідальності її куратора.

Дорожню корупцію зі збитками на понад 286 млн грн викрили у Дніпропетровській ОВА.

Не обійшлося без судів. Голова Господарського суду Львівської області погорів на вимаганні 1 млн дол. США від представника приватної компанії за ухвалення «потрібних» рішень. Це перше викриття керівника спеціалізованого суду загальної юрисдикції антикорупційними органами.

Здавалося б, кар’єру треба будувати наполегливою працею, але дехто вирішив, що посади можна купувати. НАБУ і САП запобігли спробі групи осіб «поставити потрібних людей» керівниками територіальних органів Державної митної служби за 1,7 млн дол. США. 

Загалом у II півріччі 2024 року:

346 нових розслідувань
65 підозрюваних
49 обвинувальних актів
112 обвинувачених 
54 засуджених

Економічний ефект від діяльності НАБУ і САП перевищив 739 млн грн (4,5 млрд грн за 2024 рік), з яких:

98,3 млн грн скеровано на допомогу війську;
614,06 млн грн відшкодовано державі (10 млрд грн станом на 31.12.2024);
26,8+ млн грн конфісковано в дохід держави.

Більше про звіт:

- лендінг
- відео
- PDF