«Бурштинова справа»: обвинувальний акт скеровано до суду
Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні (так звана «бурштинова справа»).
Обвинувальний акт стосовно ймовірних учасників злочину, серед яких двоє чинних народних депутатів України, 5 жовтня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до Голосіївського районного суду для розгляду по суті.
Зокрема, обвинуваченим інкримінуються такі злочини:
- народному депутату України, секретарю Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України — ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище»);
- народному депутату України, заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва — ч.4 ст.368, ч.2 ст.369-2 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище»);
- помічнику-консультанту народного депутата, який, за даними слідства, виконував роль пособника — ч.4 ст.368 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище»);
- представнику міжфракційного об’єднання Верховної Ради України «Депутатський контроль» та двом його спільникам — ч.2 ст.28, ч.2 ст.369-2 КК України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди»).
Нагадуємо, 19 червня детективи НАБУ затримали низку осіб, причетних до одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За даними слідства, злочин вчинено за участі народних депутатів України.
11 липня 2017 року Верховна Рада України задовільнила відповідні подання керівника САП Назара Холодницького та надала згоду на притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Слідство встановило щонайменше 5 епізодів злочинної діяльності, в результаті якої підозрювані отримали від представника іноземної компанії неправомірну вигоду на загальну суму понад 300 тис. дол. США. Ці кошти отримано підозрюваними для забезпечення підготовки законопроектів, незаконного впливу на посадових осіб Держгеокадастру, Держлісагентства, Держгеонадр України, органів місцевого самоврядування з метою безперешкодного ухвалення рішень на користь зазначеної іноземної компанії.
Більше деталей про ключові події розслідування однієї з найбільш резонансних корупційних справ в історії України у фільмі, статті та інтерактивному тайм-лайні.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.