Майже 50 проваджень, скерованих до суду НАБУ та САП, не розглядаються

З-поміж 155 кримінальних проваджень, в яких детективи НАБУ завершили досудове розслідування, а прокурори САП скерували обвинувальний акт до суду, у 49 провадженнях навіть не відбулося підготовче засідання, на якому справу мають призначити до розгляду по суті. Деякі зі справ перебувають у канцеляріях судів понад 1,5 року.

Зокрема, у об’єднаному провадженні за фактом завдання збитків «Державній продовольчо-зерновій корпорації України» з грудня 2016 року не може відбутися засідання з причин неявки учасників процесу, проблем з визначенням підсудності, або відводу колегії суддів.

Понад 22 місяці – з листопада 2016 року – не може розпочатися розгляд справи за обвинуваченням працівників прокуратури Тернопільської області (так звана «справа тернопільських прокурорів»).

З понад півтора сотні справ НАБУ та САП, лише у 33 є судові рішення, причому лише у двох справах було винесено вирок, пов’язаний з позбавленням волі: трьох осіб засуджено до реального покарання.

Часто затягування розгляду обумовлено об’єктивними причинами: брак суддів, надмірна завантаженість, неможливість сформувати колегію через відсутність професійного досвіду у членів колегії тощо.

Однак, за відсутності вироків у справах стосовно топ-корупції, у дохід держави не можуть бути повернуті арештовані під час розслідування кошти та майно. Саме тому Національне бюро наголошує на якнайшвидшому початку роботи Вищого антикорупційного суду, який зможе поставити крапку у розслідуваннях НАБУ та САП.

Більш детальна інформація про провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, доступна в розділі сайту Національного бюро «Справи у суді» та в інфографіці.

Інфографіка у кращій якості: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/44854266232/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/43562948780/