Справу «зниклого басейну» скеровано до суду
Розслідування факту завдання понад 9,3 млн грн збитків територіальній громаді Києва закінчено. 16 вересня 2020 року прокурори САП скерували до суду складений детективами обвинувальний акт стосовно ексголовного архітектора Києва та генерального директора компанії-забудовниці. Дії обвинувачених кваліфіковані за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»).
Як встановило слідство, у 2002 році Київська міська рада передала земельні ділянки у центрі столиці в оренду ТОВ. Підприємство мало збудувати житловий будинок з вбудовано-прибудованим басейном для середньої школи № 130. Для дотримання інтересів школи щодо будівництва басейну у 2005 році Голосіївська райрада, середня школа № 130 та ТОВ уклали договір про співробітництво в межах реалізації зазначеного проєкту.
За його умовами ТОВ звів коробку житлового будинку з допоміжними приміщеннями басейну, але у 2008 році припинив будівництво за відсутністю коштів. За таких умов ТОВ уклало інвестиційний договір з іншою компанією-забудовницею. Згідно з цим договором ТОВ та компанія-забудовниця зобов’язувалися разом завершити реалізацію проєкту.
Проте у липні 2013 року, як з’ясувало слідство, директор департаменту містобудування та архітектури КМДА (колишній головний архітектор), діючи у змові та в інтересах директора компанії-забудовниці, видав містобудівні умови та обмеження забудови. Замість будівництва басейну для середньої школи №130 вони передбачали будівництво на території школи багаторівневого паркінгу.
У подальшому, без відома школи та Голосіївської районної ради, компанія-забудовниця на місці басейну збудувала паркінг та отримала вигоду від продажу незаконно побудованих паркомісць.
Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали з серпня 2019 року до травня 2020 року. 30 січня 2020 року забудовнику та ексголовному архітектору Києва повідомлено про підозру. 15 травня 2020 року стороні захисту відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.
Нагадуємо, генеральний директор компанії-забудовниці має також статус підозрюваного у кримінальному провадженні за фактом заволодіння майном Головного управління Національної гвардії України у розмірі 81,64 млн грн.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.