Затриманим посадовцям «Укрзалізниці» обрано запобіжний захід
18 серпня Солом’янський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю на строк 59 днів колишньому заступнику голови «Укрзалізниці», чинним директору одного з департаментів ПАТ «Укрзалізниця» та заступнику директора однієї з філій ПАТ «Укрзалізниця».Крім того, суд зобов'язав підозрюваних здати документи для виїзду за кордон, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання тощо.
Наразі детективи Національного бюро і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури готують клопотання про відсторонення від посад директора одного з департаментів та заступника директора однієї з філій ПАТ «Укрзалізниця».
Нагадуємо, 15 серпня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем») колишнього заступника голови «Укрзалізниці», чинних директора одного з департаментів ПАТ «Укрзалізниця» та заступника директора однієї з філій ПАТ «Укрзалізниця».
Посадовців підозрюють у зловживанні службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою групою осіб, внаслідок чого Державна адміністрація залізничного транспорту України недоотримала 10,2 мільйонів доларів США доходу (станом на дату вчинення злочину 97 млн грн).
За версією слідства, на початку 2014 року підозрювані, використовуючи своє службове становище та будучи членами Тарифної комісії Державної адміністрації залізничного транспорту України – колегіального органу «Укрзалізниці», уповноваженого на встановлення пільгових тарифних ставок на здійснення вантажних залізничних перевезень – застосували без наявних на те підстав на користь ряду експедиторських організацій пільгові тарифні ставки на вантажні перевезення. Тобто посадовці визначили, що тарифи будуть пільговими, якщо перевізники виконають гарантовані обсяги перевезень. Перевізники умову не виконали, але пільга все одно була надана.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.