Збереження інституційної незалежності, підвищення професіоналізму та ефективна комунікація з суспільством – стратегія НАБУ на 2021-2023 рр.
Національне бюро затвердило Стратегію розвитку інституції на 2021-2023 рр. Документ містить аналіз контексту і середовища, в якому працювало НАБУ від моменту запуску у 2015 році, виклики та загрози, з якими довелося зіштовхнутися інституції під час здійснення досудових розслідувань корупційних злочинів, підслідних детективам Бюро.
Стратегія, яку розробляли впродовж 2021 року за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI), передбачає фокус Національного бюро у 2021-2023 рр. на реалізації чотирьох стратегічних цілей. А саме:
- успішна реалізація завдань Національного бюро у сфері боротьби з корупцією;
- належне інформаційно-аналітичне забезпечення та сучасна високотехнологічна інформаційна інфраструктура;
- інституційна незалежність, процеси та процедури, які забезпечують ефективне та безпечне функціонування Національного бюро;
- ефективна комунікація та підвищення рівня довіри до НАБУ.
У свою чергу, кожна з цих стратегічних цілей має деталізацію та механізм реалізації. Ознайомитися з текстом Стратегії* Національного бюро на 2021-2023 рр. можна тут.
Стратегія 2021-2023 покликана стати своєрідним дороговказом, який має забезпечити сталий розвиток інституції в період зміни керівництва Національного бюро: як відомо, каденція чинного Директора, згідно з Законом «Про Національне антикорупційне бюро України», спливає в квітні 2022 року.
Документ презентували під час конференції «Сім років антикорупційній реформі», що відбулася у Києві 9 грудня 2021 року.
* Стратегію Національного бюро на 2021-2023 рр. затверджено 1 вересня 2021 року, тобто до набуття чинності змін до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», якими змінено статус НАБУ з правоохоронного на центральний орган виконавчої влади з особливим статусом. Однак, характер цих змін не вплинув на стратегічні цілі, яких прагне досягти НАБУ.