208 справ у суді, 745 у роботі — результати червня
135 осіб підозрюють у вчиненні корупційних злочинів, які детективи НАБУ та прокурори САП розслідують в межах 745 кримінальних проваджень. У закінчених 208 розслідуваннях обвинувачують 362 осіб. Такими є підсумки боротьби з топ-корупцією станом на 30 червня 2019 року.
Упродовж червня суди отримали від НАБУ і САП для розгляду низку резонансних справ. Зокрема, прокурори направили до суду складені детективами обвинувальні акти стосовно:
- восьми осіб, причетних до заволодіння 16,68 млн грн, виділених із державного бюджету на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим — так званий проект «Стіна» (ч.5 ст.191 КК України);
- Одеського міського голови, якому інкримінується внесення недостовірних відомостей до декларації (ст.366-1 КК України);
- колишнього генерального директора державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат», який обвинувачується у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст.364 КК України).
Минулого місяця завершено розслідування факту отримання суддею Рахівського районного суду (Закарпатська область) неправомірної вигоди. Наразі підозрюваний суддя та сторона його захисту ознайомлюються з матеріалами кримінального провадження.
Ще одного служителя Феміди — суддю Господарського суду Сумської області — викрито на отриманні неправомірної вигоди. Особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.
Статусу підозрюваного набув колишній керівник дочірнього підприємства «Центргаз», що входить до складу ВАТ «Кіровоградгаз». Дії посадовця кваліфіковано за ч.5 ст.191 КК України.
Крім того, у червні НАБУ допомогло Антимонопольному комітету України викрити змову двох компаній-учасниць процедур закупівель будівельних послуг для трьох об’єктів у місті Києві.
Оновлені статистичні показники діяльності НАБУ — на головній сторінці офіційного сайту.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.