«Цукрову справу» скеровано до суду

30 серпня 2017 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до Черкаського районного суду Черкаської області обвинувальні акти стосовно колишнього заступника прокурора Київської області, екс-посадовця Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області та керівника одного з суб’єктів господарювання. Цих трьох осіб обвинувачують в організації у період із липня 2015 року по лютий 2016 року корупційної схеми з розкрадання цукру на суму 211,65 млн грн, який зберігався на складах Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» у Черкаській області.

Досудове розслідування за наведеними фактами детективи Національного антикорупційного бюро України завершили у березні 2017 року. Впродовж півроку, що минули відтоді, обвинувачені та їхні захисники ознайомлювалися з матеріалами слідства.

Нагадуємо, колишній заступник прокурора Київської області обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.1 ст. 366 («Службове підроблення»), ч. 2 ст. 343 («Втручання у діяльність працівника правоохоронного органу») Кримінального кодексу України, екс-посадовець Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області – у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 («Зловживання владою або службовим становищем») і ч. 2 ст. 366 КК України, керівник суб’єкта господарювання – у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст. 205 КК України.

Хронологія розслідування

Лютий 2016 року – детективи НАБУ розпочали досудове розслідування.

18 травня 2016 року детективи НАБУ затримали заступника прокурора Київської області. 19 травня йому повідомлено про підозру.

16 червня 2016 року затримано службову особу підприємства, задіяного в схемі розкрадання державного цукру.

17 березня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування, матеріали провадження відкриті для ознайомлення підозрюваним та їх захисникам.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.