До суду скеровано обвинувальний акт стосовно помічниці судді, яка передавала закриту інформацію про клопотання детективів НАБУ
Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами несанкціонованих дій з інформацією, що міститься в автоматизованій системі документообігу суду, вчинених шляхом несанкціонованого доступу до автоматизованої системи документообігу суду та несанкціонованого розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.
Йдеться про незаконне одержання та розповсюдження інформації щодо клопотань, з якими детективи НАБУ зверталися до Солом’янського районного суду міста Києва.
13 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала обвинувальний акт стосовно помічниці судді та іншого учасника правопорушення – адвоката – до Солом’янського районного суду м. Києва для розгляду по суті.
Обом обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361-2 та ч. 2 ст. 376-1 Кримінального кодексу України.
За версією слідства, у травні-червні 2016 року помічниця судді Солом’янського районного суду міста Києва прийняла пропозицію свого знайомого (адвоката), зацікавленого у перебігу розслідування одного з кримінальних проваджень НАБУ, та почала надавати йому для подальшого інформування третіх осіб відомості про надходження до суду клопотань від детективів Бюро.
Якщо ставало відомо про те, що у результаті розгляду клопотань детективів були прийняті судові рішення, помічниця судді за вказівкою адвоката роздруковувала їх із автоматизованої системи документообігу суду та передавала для подальшого несанкціонованого розповсюдження.
Оскільки вказана помічниця судді не мала необхідного рівня доступу до автоматизованої системи документообігу суду, вона використовувала логін та пароль іншого працівника суду.
Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали 15 червня 2016 року.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.