Корупція на «Укрзалізниці»: 4 підозрюваних у розтраті при закупівлі метизів

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 1 листопада повідомили про підозру чотирьом особам у заволодінні понад 20 млн грн державного підприємства «Укрзалізничпостач» (нині – філія ПАТ «Укрзалізниця»).

Зокрема, йдеться про:

- заступника директора ДП «Укрзалізничпостач», члена комітету з конкурсних торгів, дії якого кваліфіковані за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»);

- начальника управління закупівельних процедур ДП «Укрзалізничпостач», члена комітету з конкурсних торгів (ч.5 ст.191 КК України);

- директора підприємства-постачальника, дії якого кваліфіковані за ч.5 ст.191, ч. 3 ст. 209 («Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»), ч. 3 ст. 212 («Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів») КК України;

- фінансового директора групи компаній, до якої входило підприємство-постачальник (ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.3 ст.212).

За версією слідства, впродовж 2014 року службові особи ДП «Укрзаліничпостач» вступили у попередню змову з представниками одного з приватних підприємств, яке мало намір постачати метизну продукцію для потреб «Укрзалізниці». За домовленістю службові особи «УЗ» допомогли обраному ТОВ перемогти у конкурсних торгах, після чого уклали угоду на постачання метизної продукції за цінами, що на той момент майже вдвічі перевищували середньоринкові. Внаслідок цього, за версією слідства, «Укрзалізниці» було завдано майнової шкоди у розмірі понад 20 млн грн.

Досудове розслідування триває. Наразі детективи НАБУ встановлюють місцезнаходження ще однієї особи, ймовірно причетної до вчинення злочину, для повідомлення їй про підозру у встановлений Кримінальним процесуальним кодексом України спосіб.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із липня 2016. Загалом у роботі детективів НАБУ майже 20 кримінальних проваджень із викриття корупційних схем на «Укрзалізниці».

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.