Корупція у сфері міграційної політики: матеріали справи стосовно дій посадовця СБУ відкрито
12 жовтня 2018 року матеріали слідства у кримінальному провадженні за фактом отримання неправомірної вигоди керівником структурного підрозділу одного з міжрайвідділів ГУ Служби безпеки України у м. Києві та Київській області відкрито для сторони захисту.Вказане кримінальне провадження є одним із епізодів корупції, викритої детективами НАБУ у сфері міграційної політики під час спецоперації.
Підозрюваному інкримінується вчинення злочину, кваліфікованого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»). За тією ж статтею кваліфіковані дії посередника в отриманні неправомірної вигоди.
Як встановило слідство, посадовець СБУ отримав кошти за непритягнення до відповідальності осіб, які могли отримати посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України в незаконний спосіб. За даними детективів, підозрюваний володів інформацією щодо отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками нашої держави. На підставі цієї інформації посадовець СБУ вимагав від осіб, які незаконно перебували на території України, неправомірну вигоду та отримував її частинами через посередника. Хабарі були платою за те, що факти правопорушень не розслідувалися і правопорушники не притягувалися до відповідальності.
Нагадуємо, 24 квітня 2018 року детективи НАБУ затримали посадовця СБУ на отриманні другої частини хабара у розмірі 36 тис. дол. США. Загальна сума неправомірної вигоди, отриманої підозрюваним, становить 47,5 тис. дол. США. За результатами обшуку в авто співробітника СБУ виявили та вилучили «предмет неправомірної вигоди», документи, які мають значення для кримінального провадження, набої до нарізної вогнепальної зброї, а також речовину, зовні схожу на наркотичний засіб. 25 квітня затриманому посадовцю СБУ та особі-посереднику повідомлено про підозру.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.