Справа щодо заволодіння коштами ДП «СхідГЗК»: матеріали відкрито
6 травня 2020 року детективи Національного бюро завершили розслідування стосовно двох осіб за підозрою у розтраті 25,4 млн грн державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (далі — ДП «СхідГЗК»).Йдеться про ексзаступника генерального директора із забезпечення виробництва ДП «СхідГЗК» та директора ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс».
Слідство встановило, що в період з лютого по травень 2015 року екс-керівник ДП «СхідГЗК» уклав із директором ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» додаткові угоди до договору на закупівлю мінералів (сірки) для потреб держпідприємства, якими незаконно збільшили ціни на 31%, а у подальшому — на 57%. При цьому, вартість закупівлі сірки зростала поетапно, оскільки у процесі продажу щоразу задіяли не менш ніж три компанії-посередниці.
В результаті цієї схеми державному підприємству завдано збитків на 24,5 млн грн.
На підставі матеріалів, зібраних детективами під час досудового розслідування, Національне бюро домоглося анулювання угод із закупівлі ДП «СхідГЗК» сірки за завищеним цінами. Рішення суду набуло законної сили, а відтак — створене підґрунтя для стягнення з приватної компанії на користь ДП «СхідГЗК» безпідставно переплачених 25,4 млн грн.
У межах розслідування за клопотанням детективів Національного бюро та прокурорів САП накладено арешт та передано в управління АРМА належні одному з підозрюваних корпоративні права товариства вартістю понад 11 млн грн.
Розслідування в межах цього кримінального провадження детективи НАБУ розпочали у березні 2018 року.
Восени 2019 року ексдиректору ДП «СхідГЗК» та очільнику ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» повідомили про підозру. Оскільки їхнє місцезнаходження не встановлено, підозрюваних оголосили в розшук. В подальшому досудове розслідування стосовно них здійснювали у порядку ст. 297 -1 КПК України (спеціальне досудове розслідування).
Детективи НАБУ разом із Українським бюро Інтерполу та за участі правоохоронних органів низки інших держав вживають заходи для встановлення місця перебування підозрюваних та їхнього затримання.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.