Порядок проведення відкритого конкурсу (чинний до 11.07.16)
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Директора
Національного антикорупційного бюро України
від 23 квітня 2015 року № 3-н
ПОРЯДОК
проведення відкритого конкурсу для призначення на посади у Національному антикорупційному бюро України*
*(даний Порядок втратить чинність з моменту завершення конкурсів на зайняття вакантних посад у Національному антикорупційному бюро України, оголошених до 11 липня 2016 року)
1. До працівників Національного антикорупційного бюро України (далі – Національне бюро) належать особи начальницького складу, державні cлужбовці та інші працівники, які працюють за трудовими договорами в Національному бюро (далі – працівники Національного бюро).
Призначення на посади у Національному бюро (крім призначення на посади Першого заступника та заступників Директора Національного бюро) здійснюється виключно за результатами відкритого конкурсу, що проводиться відповідно до цього Порядку.
Цей Порядок визначає процедуру, етапи проведення відкритого конкурсу на зайняття вакантних посад працівників Національного бюро (далі – конкурс), принципи та умови відбору для призначення на вакантні посади працівників Національного бюро.
2. Конкурс проводиться з додержанням таких принципів:
1) рівні можливості – у конкурсі може брати участь кожен громадянин України, який відповідає вимогам до кандидатів на вакантну посаду в Національному бюро;
2) прозорість – конкурс здійснюється відкрито, з обов'язковим інформуванням громадськості шляхом оприлюднення інформації про вакантні посади, основні вимоги до кандидатів на вакантні посади, процедуру, етапи та строки проведення конкурсу, принципи та умови відбору кандидатів, хід проведення конкурсу та його результати на офіційному веб-сайті Національного бюро;
3) об'єктивність оцінки – багатоступеневий відбір у ході проведення конкурсу створює умови для об'єктивного і неупередженого з'ясування спроможності кандидатів за своїми особистими, діловими та моральними якостями, віком, освітнім і професійним рівнем та станом здоров'я ефективно виконувати відповідні службові обов'язки на посадах працівників Національного бюро.
3. Згідно зі статтею 13 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" особа не може бути призначена на посаду в Національному бюро, якщо вона:
1) за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;
2) має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи), або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення, або притягалася судом до відповідальності за вчинення умисного злочину;
3) відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, позбавлена права займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади;
4) має громадянство іншої держави;
5) у разі призначення буде безпосередньо підпорядкована особі, яка є її близькою особою відповідно до Закону України "Про запобігання корупції";
6) не пройшла спеціальну перевірку;
7) не пройшла перевірку і стосовно неї встановлено заборону відповідно до Закону України "Про очищення влади";
8) не подала передбачену Законом України "Про запобігання корупції" декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або якщо внаслідок перевірки цієї декларації підрозділом внутрішнього контролю Національного бюро виявлено відображення в декларації недостовірних відомостей щодо майна (активів), доходів, видатків та фінансових зобов'язань, розмір (вартість) яких перевищує 50 мінімальних заробітних плат;
9) працювала (проходила службу), незалежно від тривалості, протягом п'яти років до набрання чинності Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України" у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, податкової міліції, Служби безпеки України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України та митних органах.
Особа, зазначена у цьому пункті, до участі в конкурсі не допускається.
4. Конкурс передбачає складання кваліфікаційного іспиту (тестування) та проведення співбесіди.
Кваліфікаційний іспит (тестування) включає тестування на знання законодавства, психологічне тестування, тестування загальних здібностей, а для посад начальницького складу – також тестування з фізичної підготовки.
Кандидат на посаду в Національному бюро допускається до наступних етапів конкурсу лише за умови успішного складання тестування на знання законодавства.
Психологічне тестування та тестування загальних здібностей має рекомендаційний характер та враховується конкурсною комісією при прийнятті рішення під час співбесіди.
В окремих випадках за рішенням Директора Національного бюро кваліфікаційний іспит може бути обмежений тестуванням на знання законодавства.
{пункт 4 в редакції Наказу Директора Національного антикорупційного бюро України від 06.07.2015 № 13-н}
5. Для проведення конкурсу розпорядженням Директора Національного бюро утворюються конкурсні комісії, які проводять конкурс на зайняття вакантних посад у Національному бюро.
До складу конкурсної комісії включаються представники Національного бюро, відповідні фахівці (у разі потреби), а також представники, визначені Радою громадського контролю при Національному бюро (не більше трьох осіб у складі однієї конкурсної комісії).
Положення про конкурсні комісії та регламент їх роботи визначаються Директором Національного бюро.
6. Рішення про оголошення конкурсу та перелік посад, на які проводиться конкурс, приймає Директор Національного бюро. Таке рішення оформлюється розпорядженням Директора Національного бюро.
7. Директор Національного бюро оприлюднює на офіційному веб-сайті Національного бюро оголошення про проведення конкурсу не пізніше ніж за десять днів до завершення строку подання заяв на участь у конкурсі. В оголошенні про проведення конкурсу зазначаються:
1) адреса, за якою приймаються (на яку надсилаються) документи, та номери телефонів;
2) назви вакантних посад із зазначенням інформації щодо основних функціональних обов'язків, розміру та умов оплати праці (грошового забезпечення);
3) основні вимоги до кандидатів;
4) термін прийняття документів (протягом 10 календарних днів з дня оголошення про проведення конкурсу);
5) посилання на аплікаційну форму.
8. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії Національного бюро такі документи:
1) заяву про участь у конкурсі встановленого зразка: zayava.doc;
2) заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками: forma_p_2ds.doc;
3) дві фотокартки розміром 4 х 6 см;
4) копію документа, який посвідчує особу;
5) копії документів про освіту, підвищення кваліфікації, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;
6) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про конкурс, заповнену кандидатом власноруч: deklaraciya.doc
7) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);
8) довідку про допуск до державної таємниці (у разі наявності такого допуску).
9) письмову згоду на обробку персональних даних: zgoda_na_obrobku_danyh.doc
Працівники Національного бюро, які бажають взяти участь у конкурсі, зазначених документів до заяви не додають.
Особи можуть подавати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).
Забороняється вимагати відомості та документи, подання яких не передбачено законодавством.
Кандидати, які при проходженні тестування на заміщення іншої вакантної посади раніше виконали встановлений конкурсною комісією відсоток успішності, вправі упродовж шести місяців з моменту успішного проходження останнього кваліфікаційного іспиту (тестування) до призначеної дати тестування скористатися їх результатами і не проходити заново таке тестування. Про таке рішення кандидати зазначають самостійно в окремій заяві на ім’я Голови конкурсної комісії.
{доповнено пункт 8 в редакції Наказу Директора Національного антикорупційного бюро України від 13.11.2015 № 83-н}
{внесено зміни до пункту 8 Наказом Директора Національного антикорупційного бюро України від 14.03.2016 № 20-н}
9. Конкурсна комісія Національного бюро перевіряє документи на відповідність установленим законодавством вимогам щодо призначення осіб на відповідні посади в Національному бюро та інформує кандидата електронною поштою або телефоном про його участь у конкурсі.
Кандидати, документи яких не відповідають встановленим вимогам щодо призначення осіб на відповідні посади в Національному бюро, до конкурсу не допускаються, про що їм також повідомляється електронною поштою або телефоном.
10. Подані на конкурс документи не повертаються і зберігаються разом із матеріалами проведення конкурсу у кадровій службі Національного бюро.
11. Інформація про дату і місце проведення кваліфікаційного іспиту (тестування) оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного бюро.
12. Перелік тестових питань і тестових завдань для проведення кваліфікаційного іспиту (тестування) затверджується Директором Національного бюро.
Перелік тестових питань і приклади тестових завдань, перелік актів законодавства, за якими буде проводитися тестування на знання законодавства, відкриті для загального доступу і розміщуються на офіційному веб-сайті Національного бюро.
{абзац другий пункту 12 в редакції Наказу Директора Національного антикорупційного бюро України від 13.11.2015 № 83-н}
13. За результатами кваліфікаційного іспиту (тестування) відповідна конкурсна комісія формує рейтинг кандидатів на відповідну посаду. Національне бюро представляє результати кваліфікаційного іспиту (тестування) шляхом розміщення рейтингу кандидатів під їх персональними номерами у триденний строк після закінчення тестування всіх кандидатів, допущених до участі в конкурсі на відповідну посаду, на офіційному веб-сайті Національного бюро.
14. До співбесіди допускаються кандидати, які пройшли тестування на знання законодавства, тестування загальних здібностей, якщо таке здійснювалось, з відсотком успішності, визначеним Конкурсною комісією, а для посад начальницького складу – за умови складання тестування з фізичної підготовки, якщо таке здійснювалось.
{внесено зміни до пункту 14 Наказом Директора Національного антикорупційного бюро України від 14.03.2016 № 20-н}
15. Співбесіда проводиться конкурсною комісією у формі інтерв'ю за особистої участі кандидата згідно із затвердженим конкурсною комісією графіком.
Затверджений графік проведення співбесід із кандидатами із зазначенням дати та часу співбесід із кандидатами оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного бюро.
16. За результатами співбесіди конкурсна комісія приймає рішення про визначення переможця конкурсу на відповідну посаду. Інші кандидати, які пройшли тестування, але не були відібрані для призначення на посади, за їх згодою та за результатами співбесіди можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для зарахування до кадрового резерву в Національному бюро і протягом року прийняті без повторного конкурсу на посаду, участь у конкурсі на яку кандидат брав участь, у разі якщо така посада стала вакантною.
Рішення конкурсної комісії про визначення переможця конкурсу на відповідну посаду, а також рішення про рекомендування кандидата для зарахування до кадрового резерву в Національному бюро у триденний строк після їх прийняття оприлюднюються на офіційному веб-сайті Національного бюро.
За результатами співбесіди конкурсною комісією може вноситись пропозиція Директорові щодо зарахування претендента до кадрового резерву Національного антикорупційного бюро України та/або призначення кандидата на вакантну рівнозначну або нижчу посаду у Національному антикорупційному бюро України в межах одного структурного підрозділу, за умови, якщо конкурс здійснювався цією ж конкурсною комісією, така посада є вакантною, по ній проводився конкурс і не визначено переможців та не оголошено повторний конкурс.
{пункт 16 в редакції Наказу Директора Національного антикорупційного бюро України від 06.07.2015 № 13-н}
{внесено зміни до пункту 16 Наказом Директора Національного антикорупційного бюро України від 14.03.2016 № 20-н}
17. Якщо за результатами конкурсу не визначено переможця конкурсу на відповідну посаду, оголошується повторний конкурс.
Директор Національного антикорупційного бюро України
А.Ситник