Доказову базу можна сформувати на основі інформації з відкритих джерел
«Розвиток технологій диктує необхідність нових підходів та методів розслідувань», — наголосив керівник Управління внутрішнього контролю Роман Осипчук на зустрічі детективів НАБУ з Артемом Старосеком, засновником агентства Molfar.
Під час розмови детективи обмінювались досвідом з використання OSINT — розвідки на основі відкритих джерел — та здобували практичні навички з пошуку «електронного сліду» людини в соціальних мережах.
«Потрібну інформацію можна знайти у відкритих джерелах через аналіз акаунтів, контактів і змісту постів в соціальних мережах, пошук по зображеннях, автоматизований пошук в реєстрах і агрегаторах», — зазначив керівник Управління внутрішнього контролю Роман Осипчук. «Особливої уваги потребує і робота з технічними даними: аналіз мережевої інфраструктури, метаданих, зв’язків між доменами. Тут детективам стає в нагоді досвід колег з бізнес-сектору».
Технології OSINT дають можливість створити доказову базу, яка може бути використана під час судового розгляду справ.
Артем Старосек підкреслює, що крім збору інформації з відкритих джерел необхідно її проаналізувати та інтерпретувати належним чином: «Крупинки зібраної інформації повинні скластися в єдину картину, стати доказами, фактами, основою вірних рішень».