НАБУ — драйвер у сфері антикорупційного просвітництва
Понад 700 майбутніх детективів і слідчих покращили свої знання у сфері кримінальної антикорупційної юстиції завдяки проєкту «Детективні студії», реалізованого Національним бюро спільно з Факультетом слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Попри тривалу відсутність електроживлення, проблеми з мобільним та інтернет зв’язком, упродовж листопада-грудня відбулося вісім тематичних вебінарів. Детективи НАБУ доклали зусиль, аби майбутні фахівці у сфері кримінальної юстиції якнайкраще підготувалися до боротьби на антикорупційному фронті.
«У структурі антикорупційних органів НАБУ розпочало роботу першим. Відповідно, ми набули унікального досвіду у досудовому розслідуванні топкорупційних справ і зацікавлені в його поширенні, передусім серед молодих юристів. Вважаю, що такі ініціативи є нашим внеском у формування фахової правничої спільноти “щепленої від корупції”», — зазначив один із спікерів проєкту детектив Віктор.
Так, у межах проєкту «Детективні студії» майбутні детективи та слідчі ознайомилися з:
- кримінально-правовою характеристикою незаконного збагачення на прикладах розслідуваних Національним бюро кейсів;
- вимогами до підготовки, планування проведення обшуків у топкорупційних справах;
- інноваційною методикою проведення допиту — процесуальним інтерв’ю;
- практикою застосування запобіжних заходів;
- перспективами впровадження новітньої інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування eCase MS;
- видами негласних слідчих дій, а також необхідними для їх проведення документами;
- інструментами міжнародної взаємодії, що використовуються під час розслідування топкорупції;
- підставами та випадками застосування спеціальної конфіскації в межах накладання судового арешту на майно.
Такий формат підвищення обізнаності молоді про антикорупційну інфраструктуру та досудове розслідування в топкорупційних справах Національне бюро апробує вже вдруге. Пілотним став проєкт «Детективні історії», реалізований спільно з Online Law School. В 11 вебінарах проєкту участь наживо взяли майже 1600 осіб і понад 11 тисяч людей переглянули вебінари у записі на ютуб-каналах НАБУ та OLS.