Вступ в ОЕСР є спільним викликом, від якого залежить європейське майбутнє держави - висновки конференції «Україна на шляху до ОЕСР»

Ефективні антикорупційні реформи, інтеграція у міжнародну спільноту та рівні правила гри для кожного її учасника. Ці теми стали ключовими під час конференції «Україна на шляху до ОЕСР та приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом», організованої Національним бюро за підтримки Посольства США в Україні.

Захід зібрав професійну спільноту, серед якої – посли, парламентарі, представники влади, громадянського суспільства та бізнесу, міжнародні партнери.

У своєму виступі Директор НАБУ Семен Кривонос наголосив на важливості приєднання України до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом: «Приєднання до Конвенції є важливим кроком для України, зокрема у контексті прагнення стати членом ЄС. Крім того, це свідчатиме про те, що Україна прагне найвищих світових стандартів у боротьбі з корупцією».

Очільник Національного бюро зазначив, що для реалізації цієї мети Україна має до січня 2025 року виконати низку вимог, однією з яких є запровадження кримінальної відповідальності юридичних осіб за надання неправомірної вигоди. За його словами, ухвалення відповідного законодавства позитивно вплине як на здатність розслідувати корупційні злочини, так і на рівень довіри міжнародних партнерів України, особливо у контексті військової та фінансової допомоги. З цією метою у Верховній Раді зареєстровано законопроєкти №11443 та №11443-1.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив на важливості об’єднання зусиль усіх сторін, причетних до підготовки та ухвалення законопроєкту. «Я щиро сподіваюсь, що ми зможемо прийняти цей закон до кінця цього року. Від цього залежить не лише вступ до ОЕСР та Робочої групи з питань хабарництва, а й наші переговори з ЄС», - підкреслив він.

У свої промові в.о. Голови Робочої групи ОЕСР з питань хабарництва Кріс Басюрскі наголосив, що Україна вже пройшла непростий шлях до Конвенції, а вимоги, які залишилось виконати є надважливими. «Це сигнал всьому світові, що Україна залишає корупцію позаду. Коли критерії будуть дотримані, ви опинитесь у набагато сильнішій позиції», - зазначив він.

Насамкінець Семен Кривонос звернувся зі словами подяки до всіх, хто у цей непростий час дозволяє робити важливі для країни кроки: «Завдяки нашим воїнам, кожному представнику антикорупційної структури, парламентарям і керівництву держави ми швидко рухаємось вперед, і ця необхідна для вступу України в ЄС вимога має бути виконана».

ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, що об’єднує 38 країн світу. ОЕСР виступає аналітичним центром та розробником міжнародних стандартів, які використовуються ЄС в процесі формування політики. Процеси приєднання до ОЕСР та ЄС доповнюють та пришвидшують один одного.

У 2022 році Уряд України подав заявку на членство в Організації, а у 2023 році було підписано Програму ОЕСР для України, виконання якої дозволить наблизити членство в Організації.