Заволодіння землями Київщини на понад 1,8 млрд грн: слідство завершено

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою 12 осіб у заволодінні землями під Києвом площею понад 1200 га та заподіянні понад 1,8 млрд грн збитків державі.

Слідство встановило, що у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями, які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які підшукували учасників АТО з правом на безоплатне отримання земельної ділянки.

Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі ДП «ДГ «Дмитрівка» у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» на околицях Києва. Сукупна ринкова вартість цих ділянок на момент вчинення злочину становила понад 1,8 млрд грн.

15 серпня 2023 року НАБУ і САП 5 учасникам організованої групи повідомили про підозру:

  • колишньому заступнику керівника ДП «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою» — організатору схеми;
  • двом колишнім посадовцям ГУ Держгеокадастру в Київській області – виконавці злочину (один із них – наразі керівник одного з ЦОВВ);
  • двом фізичним особам, пов’язаних з екскерівництвом Держгеокадастру – пособникам злочину.

Дії осіб кваліфікували за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Надалі кількість підозрюваних у цьому кримінальному провадженні зросла до 12 осіб.

Завдяки НАБУ і САП на усі землі накладено арешт і видано заборону на забудову та зміну цільового призначення, що дозволило зберегти їх для громади Київщини.

Організатор схеми також підозрюється у заволодінні 2,24 га лісу на березі Київського моря.