Заволодіння 2,24 га лісу на березі Київського моря: підозрюється куратор земельних схем (ФОТО)

НАБУ і САП викрили схему заволодіння 2,24 га лісових угідь на території Вишгородського району Київської області, вартістю 2,95 млн грн.

За даними слідства, у 2015 році посадовець територіального управління Держгеокадастру, виконуючи роль куратора розподілу землі на Київщині, незаконно передав третім особам частину ділянок, які перебували у користуванні районного лісгоспу. Це сталося без погодження з останнім, а ліс передали під виглядом с/г земель та садових ділянок.

Для легалізації незаконно набутого майна учасники схеми вчиняли щодо ділянок низку дій, як-от поділ, об’єднання та відчуження на користь третіх осіб.

Серед підозрюваних:

  • експосадовець територіального управління Держгеокадастру (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 209 КК України);

  • фізична особа, яка придбала незаконно виділені земельні ділянки (ч. 2 ст. 209 КК України).

Варто зазначити, що експосадовець Держгеокадастру також підозрюється у заволодінні значно більшими площами землі - майже 920 га у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця».

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.