Справа недобудованого сховища ядерного палива: третій підозрюваний
13 жовтня 2020 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили директору приватної компанії (ТОВ) про підозру у співучасті в організації надання неправомірної вигоди колишньому посадовцю відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом». Дії особи кваліфіковано за ч.5 ст.27, ч.2 ст. 369 КК України.
Таким чином, кількість задіяних у вчиненні злочину сягнула трьох осіб: у вересні про підозру повідомили народному депутату України VIII скликання та заступнику генерального директора відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом».
Слідство встановило, що у 2017 році посадовець відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», зловживаючи своїм службовим становищем, уклав із компанією, підконтрольною екснародному депутату, договір на 929 млн грн. Згідно з ним ця компанія мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн. Однак об’єкт й досі не введено в експлуатацію.
Натомість упродовж 2017-2019 років посадовець «Енергоатому» безоплатно одержав від іншої компанії, очолюваної директором ТОВ, і також підконтрольної екснародному депутату, три квартири в новобудовах Києва загальною вартістю майже 4,42 млн грн, що, за версією слідства, є неправомірною вигодою.
Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із квітня 2020 року.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.