Заволодіння зерном на 15 млн грн: справу скеровано до суду

27 грудня 2022 року НАБУ та САП скерували до суду справу за обвинуваченням чотирьох осіб у заподіянні шкоди інтересам держави на 14,8 млн грн. Серед обвинувачених:

  • колишній генеральний директор ДП (ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч.5 ст. 191 КК України);
  • кінцевий бенефіціар приватних компаній (ч.2 ст. 27 ч.5 ст. 191 КК України);
  • засновник приватних компаній (ч. 2 ст. 27 ч.5 ст. 191 КК України);
  • директор приватного підприємства (ч. 5 ст. 27 ч. 5  ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Слідство встановило, що у 2015-2017 рр. тодішній генеральний директор держпідприємства разом із представниками приватних компаній організували корупційну схему із заволодіння зерном. Службовці держпідприємства підробляли документи, відображаючи фіктивне надходження зерна від компаній на переробку. Надалі перероблене зерно, яке належало державі та іншим зберігачам, фізично відвантажували приватним компаніям під виглядом нібито раніше завезеного, хоча насправді ті ніякого збіжжя не завозили. В результаті таких дій держпідприємство незаконно втратило зерно на загальну суму 14,8 млн грн.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснювали у співпраці з Управлінням СБУ у Полтавській області.

Про підозру колишньому директору ДП у Полтавській області та іншим особам повідомили у лютому-травні 2022 року. Уже у серпні 2022 року слідство завершили.

 

Застереження. Відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.