Посадовців держпідприємства підозрюють у махінаціях із зерном

23.02.2022 16:40

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП 22-23 лютого 2022 року повідомили колишньому директору ДП у Полтавській області та ще трьом особам про підозру у завданні шкоди інтересам держави на 14,8 млн грн. 

Йдеться про:

  • колишнього генерального директора ДП (ч.5 ст. 191 КК України);
  • начальника елеватора ДП (ч.1 ст. 366 КК України);
  • кінцевого бенефіціара приватних компаній (ч.5 ст. 191 КК України);
  • засновника приватних компаній (ч.5 ст. 191 КК України).

Оскільки, за інформацією слідства, екскерівник держпідприємства перебуває на території Російської Федерації, про підозру йому повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КК України.

Слідство встановило, що у 2015-2018 рр. тодішній генеральний директор держпідприємства разом із начальником елеватора та представниками приватних компаній організували корупційну схему з заволодіння зерном. Службовці держпідприємства підробляли документи, відображаючи фіктивне надходження зерна від компаній на переробку. Надалі перероблене зерно, яке належало державі та іншим зберігачам, фізично відвантажували приватним компаніям під виглядом нібито раніше завезеного, хоча насправді ті ніякого збіжжя не завозили. В результаті таких дій держпідприємство незаконно втратило зерно на загальну суму 14,8 млн грн. 

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснювали у співпраці з Управлінням СБУ у Полтавській області.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.