Автоматична передача справ може ускладнити роботу НАБУ – А.Ситник

У Національному антикорупційному бюро вважають за доцільне внести до Кримінального процесуального кодексу перехідні положення, які дозволять залишити корупційні справи, порушені до 4 грудня, в Генеральній прокуратурі. Про це розповів Директор Бюро Артем Ситник в інтерв’ю «Ліга.net».

«Те, що порушено після (4 грудня – ред.) – це розслідуємо ми, – уточнив Артем Ситник. – Плюс, Антикорупційний прокурор має право на його розсуд передавати до Бюро більш старі справи – скажімо, якщо є великий суспільний резонанс по якійсь справі нашої підслідності».

Він пояснив це тим, що автоматичне передання всіх справ, підслідних Бюро, може заблокувати його роботу. «Якщо раптом на нас скинуть 30-40 тисяч томів чужих розслідувань, зрозуміло, що вже розпочата робота Бюро буде як мінімум ускладнена», – заявив А.Ситник, додавши, що у Єдиному реєстрі досудових розслідувань вже зареєстрована величезна кількість справ, які нібито підслідні НАБУ.

При цьому він нагадав, що в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі наразі лише три прокурора. «Вона не може взяти на контроль більше справ, ніж допускає завантаження співробітників. Тому ми домовилися з Назаром Холодницьким співвідносити кількість одночасно розслідуваних нами справ зі збільшенням числа прокурорів», – пояснив Директор НАБУ.

На його переконання, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури активно взявся за її формування. «Наступного тижня вони відкривають конкурс на посади рядових співробітників, а ми якраз тестуємо другу хвилю детективів. Будемо швидко і синхронно рости», – підкреслив Артем Ситник.