Інтерпол зможе оголосити нардепа – імовірного організатора "газової схеми" в міжнародний розшук у жовтні
Через те, що імовірний організатор так званої "газової схеми" є чинним народним депутатом України, а відтак має особливий статус, Інтерпол (International Criminal Police Organization) зможе прийняти рішення про оголошення його в міжнародний розшук не раніше жовтня цього року. Попри те, що усі необхідні для цього документи Національне антикорупційне бюро України направило ще 10 серпня.
Відповідно до положень ст.2 та 3 статуту Інтерполу оголосити народного депутата в розшук неможливо без висновку Комісії по контролю за файлами (далі – Комісія) щодо відсутності ознак політичного переслідування, оскільки він є діючим депутатом Верховної Ради України. Дана Комісія збирається лише кілька разів на рік. Найближче засідання, на якому може бути розглянуте питання щодо нардепа, заплановане на жовтень 2016 року.
Зі свого боку НАБУ надало Українському бюро Інтерполу всі необхідні пояснення та документи, що підтверджують відсутність в Україні політичних мотивів кримінального переслідування народного депутата.
Нагадуємо, нардепа підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.
5 липня Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, покинув територію держави.
27 липня Генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук.
Народного депутата підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України.
Посилання за темою https://goo.gl/X6QRFf , https://goo.gl/Yucp2l
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.